Głośnik LG XBOOM 360 to design i dźwięk klasy premium – w dowolnym miejscu i czasie

Wielokierunkowy, wysokiej jakości dźwięk i nowoczesna stylistyka – najnowszy wszechstronny głośnik XBOOM działa doskonale zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Oferowany przez LG Electronics (LG) nowy głośnik LG XBOOM 360 (model RP4) ma stożkowo-cylindryczny kształt i idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni i przy każdej okazji, dostarczając użytkownikowi autentycznie brzmiący, wielokierunkowy dźwięk. Dzięki estetycznej, unikatowej formie LG XBOOM 360 emituje dźwięk we wszystkich kierunkach, zapewniając realistyczne brzmienie o imponującej mocy i wyrazistości. Produkt idealnie wpisuje się we współczesny tryb życia, w którym często organizuje się spotkania towarzyskie w niewielkim gronie. Nowy głośnik zadebiutuje na głównych rynkach już w tym miesiącu.

Oprócz funkcji wizualnej ciekawa stożkowo-cylindryczna obudowa głośnika mieści element rozpraszający dźwięk. Tego typu technologia dla głośnika zapewnia przekazywanie czystego sygnału audio bez zakłóceń. Konstrukcja modułu odbijającego głośnika wysokotonowego i niskotonowego, zwykle spotykana tylko w wysokiej klasy produktach audio, została zaprojektowana tak, aby zapewniać dźwięk w zakresie 360 stopni przy minimalnych zniekształceniach. Dzięki temu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz głośnik XBOOM 360 otacza użytkownika wirtualnym, bogatym w detale dźwiękiem, jednocześnie zachwycając realizmem niezależnie od gatunku muzyki.

Najwyższa jakość wykonania głośnika wysokotonowego i niskotonowego pomaga również stworzyć przekonującą i wyjątkowo dobrze zrównoważoną scenę dźwiękową. Tytanowa membrana głośnika wysokotonowego zapewnia liniową częstotliwość, gwarantując doskonałą wydajność i dokładną reprodukcję w całym zakresie wysokich częstotliwości. Co więcej, wytrzymały głośnik niskotonowy z włókna szklanego generuje dynamiczne basy z wyraźną, naturalną reakcją w zakresie średnich tonów. Połączenie potężnych przetworników i solidnej mocy wyjściowej 120 W pozwala LG XBOOM 360 zamienić każde pomieszczenie lub przestrzeń w idealne miejsce do słuchania.

Najnowszy głośnik bezprzewodowy w ofercie LG został zaprojektowany z myślą o jego wszechstronnym przeznaczeniu i nastawieniem na wielozmysłowe wrażenia, jakich oczekują współcześni konsumenci. Dookólne oświetlenie głośnika LG XBOOM 360, regulowane automatycznie w zależności od nastroju (z trzema różnymi ustawieniami: Ambient, Nature i Party) lub indywidualnie konfigurowane za pomocą aplikacji, pozwoli stworzyć wyjątkową atmosferę podczas każdej sesji słuchania muzyki. W aplikacji użytkownicy znajdą również popularną funkcję DJ Effect, która umożliwia miksowanie wielu muzycznych sampli, a także korzystanie z efektów takich jak np. skreczowanie. Głośnik działa do 10 godzin na jednym ładowaniu. Ma wbudowany metalowy uchwyt ułatwiający przenoszenie oraz elegancką, wyjątkowo trwałą, tekstylną osłonę (dostępną w odcieniach Beige, Burgundy, Charcoal Black i Peacock Green).

XBOOM 360 jest kolejnym produktem, który wpisuje się w dążenie firmy LG do ograniczania oddziaływania na środowisko naturalne. Do produkcji głośnika wykorzystano m.in. materiały pochodzące z recyklingu. Potwierdzeniem jego ekologicznych właściwości jest certyfikat Eco-Product przyznany przez światowego lidera w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji SGS Société Générale de Surveillance SA, certyfikat Environmental Claim Validation od Underwriters Laboratories oraz certyfikat Global Recycled Standard przyznany przez Control Union Certifications2.

Dane techniczne:

Wielkość 250 x 514 x 250 mm (szer. x wys. x gł.)
Moc 120 W RMS (po podłączeniu do źródła zasilania)
120 W RMS (po podłączeniu do źródła zasilania)
Głośnik Autentyczne wielokierunkowe brzmienie
Głośnik niskotonowy z włókna szklanego 5,25˝ x 1
Tytanowy głośnik wysokotonowy 1˝x 1

Inne cechy 
Oświetlenie dopasowane do nastroju (ustawienia: Ambient / Nature / Party)
Funkcja DJ Effect (wymagana aplikacja)
Funkcja Wireless Party Link (bezprzewodowe łączenie dwóch głośników)
Aplikacja XBOOM (iOS/Android) 
MobilnośćMaks. 10 godzin pracy na baterii (29 Wh) pomiędzy ładowaniami
Uchwyt
ŁącznośćBluetooth / USB 2.0 / Aux

Źródło: materiały prasowe LG