Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x

Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x zapewniają użytkownikom szczegółowe informacje na temat bezpiecznego i skutecznego używania i konserwacji urządzenia. Podręcznik zawiera wszystkie informacje niezbędne do korzystania z produktu, w tym instrukcje dotyczące bezpiecznego używania i konserwacji, informacje na temat gwarancji i polityki zwrotów, a także szczegółowe informacje na temat funkcji i opcji dostępnych w produkcie. Wszystkie informacje są dostępne w formie elektronicznej, która jest łatwa w przeglądaniu i zawiera szczegółowe instrukcje, które pomogą użytkownikom w prawidłowym używaniu i konserwacji urządzenia. Gwarancja Electrolux Ehgl30x zapewnia użytkownikom ochronę przed wadami materiałowymi i produkcyjnymi przez okres 2 lat od daty zakupu. W razie jakichkolwiek problemów z urządzeniem użytkownicy mogą skontaktować się z działem obsługi klienta firmy, aby uzyskać pomoc.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x

Ministerstwo Sprawiedliwości - Portal Gov. pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

{"contentList":[{"name":" ", "button":{"title":"zobacz pozostałe tweety", "type":"EXTERNAL_PAGE", "url":"MS_GOV_PL"}}]}

Aktualności

zobacz wszystkie
 • 13. 02. 2023

  Wiceminister Michał Woś na obchodach Dnia Tradycji Służby Więziennej w Raciborzu

 • 11. 2023

  Stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy

  10. 2023

  Problemy Prawa? Prosta sprawa! Edycja 2022/2023

  09. 2023

  Konferencja wiceministra Sebastiana Kalety z ministrem sprawiedliwości Ukrainy

  Wyszukiwarki

  Rejestry

  Formularze wniosków o wydanie odpisu księgi wieczystej lub zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej.Wydawanie zaświadczeń i odpisów z Rejestru Zastawów na podstawie danych z Centrali Rejestru Zastawów.Aplikacja, która wspiera proces wypełniania formularzy uzasadnień wyroków.Bezwnioskowa publikacja treści orzeczeń wraz z uzasadnieniem wydawanym przez sądy powszechne.Wyszukaj Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.Sprawdź, jak możesz zrealizować daną usługę, który sąd i wydział jest właściwy dla sprawy oraz w jaki sposób zainicjować sprawę.

  Informacje publiczne

  Usługi

  Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja są świadczone w ponad 1500 punktach w Polsce – w każdym powiecie.Wspieramy osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw. Świadczymy pomoc postpenitencjarną.Zadaniem Komisji jest usuwanie skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich.Wypracuj satysfakcjonujący sposób rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych i poufnych rozmów.Doznajesz przemocy domowej lub znasz kogoś kto jej doznaje? Tutaj znajdziesz informacje co zrobić, by powstrzymać tę sytuację.Sprawdź organ centralny, mapę sądów specjalistycznych, aktywność na arenie międzynarodowej.

  Informacje

  Kierownictwo ministerstwa

  zobacz wszystkie

  Zbigniew Ziobro

  Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny

  Michał Woś

  Sekretarz Stanu

  Marcin Warchoł

  Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka

  Sebastian Kaleta

  Sekretarz stanu, Przewodniczący Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich

  Marcin Romanowski

  Podsekretarz Stanu

  Katarzyna Frydrych

  Radosław Płucisz

  Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości

  Programy i projekty

  zobacz wszystkie
  {"register":{"columns":[]}}

  Załóż profil zaufany

  Profil zaufany (PZ) umożliwia załatwianie spraw urzędowych online i możesz go uzyskać bez wychodzenia z domu.Pomożemy ci wybrać, w jaki sposób go założyć.

  Odpowiedz na kilka prostych pytań.

  Otrzymasz odpowiednie informacje.

  Wskaż jedną z opcji:

  Mam dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód) i czytnik NFCMam kwalifikowany podpis elektronicznyChcę złożyć wniosek online i potwierdzić w rozmowie wideo z urzędnikiemChcę złożyć wniosek online i potwierdzić w punkcie potwierdzającym

  Profil zaufany (PZ) jest środkiem identyfikacji elektronicznej. Profil zaufany umożliwia złożenie podpisu zaufanego, ale nie jest podpisem elektronicznym.

  Informacje:

  Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz konto w systemie banku (w tym banku spółdzielczego) lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego (ich listę znajdziesz na stronie profilu zaufanego).

  ZAŁOŻ PROFIL ZAUFANY 

   Rozwiń tekst

   Czym jest profil zaufany

   Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

   Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

   W portalu Gov. pl również korzystamy z profilu zaufanego. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Za pomocą profilu zaufanego możesz tu sprawdzić:

  • swoje punkty karne,
  • swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych,
  • czy twój dowód jest unieważniony,
  • swoje dane w rejestrze PESEL.
  • swoje dane medyczne w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) na pacjent. pl – więcej informacji o IKP znajdziesz pod tym linkiem.

  Kto może założyć

  Każdy, kto ma numer PESEL, oraz ma pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Osoby ubezwłasnowolnione oraz dzieci przed ukończeniem 13 roku życia nie mogą mieć profilu zaufanego.

  Co musisz zrobić

  Załóż profil zaufany za pomocą internetowego konta bankowego

  Konto bankowe można wykorzystać do szybkiego i bezpiecznego zakładania i potwierdzania profilu zaufanego. Chodzi o to, że twoje dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego nie musisz już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

  Profil zaufany wykorzystuje do identyfikacji tylko podstawowe informacje: imię (imiona), nazwisko oraz numer PESEL. Za pomocą konta bankowego złożysz profil zaufany od ręki, bez wychodzenia z domu. pl/dt/registerByXidp">Sprawdź, czy założysz profil zaufany przy wykorzystaniu konta bankowego w twoim banku spółdzielczym.

  Profil zaufany możesz także potwierdzić na pomocą konta w systemie Envelo Poczty Polskiej.

  Jak to zrobić:

  1. Sprawdź, czy twój bank ma możliwość założenia profilu zaufanego, na przykład wejdź na stronę banku lub zadzwoń na infolinię albo wejdź na stronę profilu zaufanego.
  2. Zaloguj się na swoje konto bankowe.
  3. Wyszukaj formularz zakładania profilu zaufanego.
  4. Czytaj uważnie informacje przekazywane podczas procesu rejestracji.

  Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania przez system tego banku.

  Dlaczego warto

  Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) – na przykład złożysz tu wniosek o dowód osobisty, uzyskasz odpisy aktów stanu cywilnego, zgłosisz urodzenie dziecka, złożysz odwołanie od decyzji administracyjnej,
 • Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) – na przykład możesz tu umówić się na wizytę w placówce ZUS, wysłać wnioski, sprawdzać swoje zwolnienia lekarskie, sprawdzić, czy pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń, sprawdzić informacje o stanie swojego konta ubezpieczeniowego w ZUS,
 • Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG) – na przykład możesz tu założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą, uzyskać dane osób, które prowadzą firmy w Polsce.
 • Jak długo ważny jest profil zaufany

  3 lata. Potem możesz przedłużać jego ważność o kolejne 3 lata.

  Podstawa prawna

  Często powtarzające się pytania dotyczące uzyskiwania profilu zaufanego

  Czy można potwierdzić profil zaufany dla osoby ubezwłasnowolnionej?

  Nie można, ponieważ profil zaufany mogą mieć wyłącznie osoby mające zdolność do czynności prawnych. Profil zaufany zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji podmiotów realizujących zadanie publiczne, to środek identyfikacji elektronicznej zawierający zestaw danych identyfikujących i opisujących osobę fizyczną, która posiada pełną albo ograniczoną zdolność do czynności prawnych, który został wydany w sposób, o którym mowa w art. 20c. 

  Czy można potwierdzić i obsługiwać profil zaufany dla osoby trzeciej np. obłożnie chorej albo wykluczonej cyfrowo?

  Profil zaufany można potwierdzić tylko dla siebie. Nie ma możliwości, potwierdzenia profilu zaufanego dla osoby trzeciej przez opiekuna prawnego tej osoby lub osobę upoważnioną notarialnie.
  Każdy, kto chce mieć profil zaufany, powinien mieć możliwość nie tylko jego uzyskania, ale następnie także posługiwania się nim później w taki sposób, że nie utraci nad nim kontroli. W przeciwnym przypadku systemy teleinformatyczne odnotowałyby, że daną czynność wykonała osoba, która nie mogła lub nie potrafiła jej zrobić. Dlatego też przepisy 20c z ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne wymagają, aby osoba ubiegająca się o profil zaufamy albo potwierdziła swoją tożsamość dokumentem tożsamości okazanym osobie upoważnionej do potwierdzenia profilu zaufanego, albo samodzielnie potwierdziła profil przez Internet w taki sposób, że niezawodnie będzie wiadomo, że było to działanie tej osoby. Dodatkowo przepisy §9 Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego  wymagają od osoby osiadającej ważny profil zaufany zapewnienia poufności danych aby nie było możliwe użycie profilu zaufanego przez osoby trzecie, 

  Czy można potwierdzić profil zaufany dla dziecka?

  Tak, każda osoba która ukończyła 13 lat i ma nadany nr PESEL, może potwierdzić profil zaufany. Aby było to możliwe w punkcie potwierdzającym, osoba taka musi posiadać ważny dokument tożsamości, (dowód osobisty, paszport). Legitymacja szkolna nie jest dokumentem tożsamości.

  Co mam zrobić gdy chcę odbierać zdalnie e-receptę dla pozostającej pod moją opieką osoby obłożnie chorej? Dlaczego nie mogę dostać smsa z kodem na swój telefon lub adres email?

  Taka możliwość nie musi wymagać posiadania przez tę osobę profilu zaufanego. Trwają prace nad rozwiązaniami, które to umożliwią, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo danych osobowych podopiecznych.

  Często powtarzające się pytania dotyczące używania profilu zaufanego

  Mam profil zaufany, ale nie mogę się nim nigdzie zalogować np. do systemu BDO (Bazy Danych Odpadowych), do Internetowego Konta Pacjenta, do PUE ZUS

  Najczęściej przyczyną braku możliwości zalogowania się jest brak aktywnego profilu zaufanego. Czy mamy aktywny profil zaufany, możemy łatwo sprawdzić, logując się na stronie przeznaczonej do zarządzania profilem zaufanym do tak zwanego konta profilu zaufanego. Konto ma każdy posiadacz profilu zaufanego – także ten kto potwierdził profil zaufany za pośrednictwem banku. Proszę wejść na stronę profilu zaufanego i spróbować się zalogować. Jeżeli mamy aktywny profil zaufany, to uda się zalogować i zostanie wyświetlona informacja o profilu zaufanym. 

  Jeżeli mamy tylko konto profilu zaufanego, ale nie mamy aktywnego profilu zostanie wyświetlony komunikat „Aby korzystać z profilu zaufanego – złóż wniosek lub użyj e-dowodu". Oznacza to, że nie mamy aktywnego profilu zaufanego i co za tym idzie, nie możemy z niego korzystać.

  Czasem zdarza się, że mamy profil zaufany, który działa w większości usług, a w jednej usłudze – nie. W takim przypadku należy skontaktować się dostawcą tej usługi.

  Nie mam profilu zaufanego, a na mój telefon komórkowy przyszedł sms od PZePUAP. Dlaczego?

  Zdarza się, że do osoby, która nigdy nie zakładała konta na ePUAP ani nie potwierdzała profilu zaufanego, przyjdzie sms o treści: „Kod autoryzacyjny nr... z dnia... Chciałbyś mieć informacje o swoim zdrowiu w jednym miejscu? Zaloguj sie na pacjent. pl za pomocą PZ". W takim przypadku nie ma powodu do niepokoju. Przyczyną jest omyłkowo podany numer telefonu przy zakładaniu konta na ePUAP albo w trakcie rejestracji w systemie profilu zaufanego. Wiadomość sms jest wysyłana właśnie po to, aby potwierdzić, że osoba zakładająca konto nie pomyliła się i faktycznie dysponuje podanym numerem telefonu. Jeżeli nie dysponuje, to nie przepisze kodu, konto nie zostanie założone i co za tym idzie, podane dane w ogóle nie zostaną zapisane w systemie.

  Mam profil zaufany i nie unieważniałem go, a otrzymałem pocztą elektroniczną wiadomość o jego unieważnieniu. Dlaczego?

  Jeżeli osoba posiadająca już profil zaufany powiązała go ze swoim kontem w banku, to operacja taka powoduje unieważnienie starego i potwierdzenie nowego profilu zaufanego, dla którego od nowa biegnie trzyletni okres ważności. W takim przypadku system wysyła pocztą elektroniczną informację o unieważnieniu profilu zaufanego oraz informację o utworzeniu nowego profilu zaufanego (odpowiednio na adresy powiązane ze starym i nowym profilem zaufanym). Informacja jest wysyłana bez względu na to, w jaki sposób był potwierdzony unieważniany profil zaufany (czy w punkcie potwierdzającym, czy za pośrednictwem konta w innym banku).

  W przypadku gdy jesteśmy pewni, że nie powiązaliśmy profilu zaufanego ze swoim kontem bankowym ani nie unieważnialiśmy go w inny sposób, ani nie upłynął 3-letni termin ważności profilu zaufanego, należy niezwłocznie sprawdzić, czy możemy się zalogować na stronie profilu zaufanego https://pz. pl/ (odpowiednio loginem i hasłem lub przez bank). Jeżeli możemy się zalogować i widzimy swój profil zaufany, to znaczy, że ktoś omyłkowo przypisał nasz adres poczty elektronicznej do swojego profilu zaufanego (zrobił literówkę w adresie) i właśnie unieważnił swój profil. W takim przypadku nie musimy nic robić.
  Jeżeli nie możemy się zalogować, to należy:
  1) wykonać zrzut ekranu z błędem, 
  2) pilnie skontaktować się z centrum pomocy Użytkowników Profilu Zaufanego w Centralnym Ośrodku Informatyki https://pz. pl/pz/contact i stosować się do uzyskanych wskazówek,
  3) jeżeli mamy taką możliwość - ponownie potwierdzić profil zaufany za pomocą bankowości elektronicznej, lub
  4) udać się do punktu potwierdzającego celem wyjaśnienia sytuacji.


  Nie mogę zalogować się, używając adresu poczty elektronicznej zamiast identyfikatora użytkownika. Dlaczego?

  System profilu zaufanego pozwala zalogować się adresem poczty elektronicznej tylko w przypadku, gdy adres ten jest przyporządkowany do jednego i tylko jednego konta założonego w tym systemie. Jeżeli tak nie jest, należy się logować, podając identyfikator użytkownika podany przy rejestracji w systemie profilu zaufanego.
  Często zdarza się, że użytkownicy zakładają kilka kont, podając ten sam adres poczty elektronicznej, nie zdając sobie z tego sprawy. Na przykład ktoś pomylił się w nazwisku podczas wypełniania formularza rejestracji, co spowodowało brak możliwości potwierdzenia profilu zaufanego w punkcie potwierdzającym. W takim przypadku zaleca się zalogowanie się do posiadanego już konta i następnie złożenie nowego wniosku o profil zaufany z wykorzytsaniem tego konta. System pozwala na powtórną rejestrację, co spowoduje utworzenie kolejnego konta.
  Kolejne konto jest tworzone w systemie także wtedy, gdy ktoś złożył wniosek o profil zaufany, wypełniając formularz online na stronie https://pz. pl/pz/register, a następnie zrezygnował w wizyty w punkcie potwierdzającym i potwierdził profil zaufany przez bank.
  Można łatwo zweryfikować/przypomnieć, jakie identyfikatory mają konta, które zostały przyporządkowane do adresu naszej poczty elektronicznej. W tym celu na stronie https://pz. pl/pz/pages/userIndex należy wybrać opcję „Nie pamiętam nazwy użytkownika". Po podaniu naszego adresu poczty elektronicznej otrzymamy na ten adres listę identyfikatorów profilu zaufanego. Jeżeli wszystkie te identyfikatory faktycznie zostały podane przez nas, tylko nie pamiętamy hasła, to można to hasło odzyskać przez użycie na stronie https://pz. pl/pz/pages/userIndex opcji „Nie pamiętam hasła"

  Rzadko zdarza się, że ktoś potwierdzając profil zaufany, poda przez pomyłkę niepoprawny adres poczty elektronicznej i przypadkiem poda w ten sposób adres kogoś innego. To także może spowodować, że osoba, która dotąd logowała sią adresem poczty elektronicznej, nie może go już użyć w tym celu. Nie stanowi to żadnego zagrożenia dla osoby, której adres przez pomyłkę wpisano, ale może być dla niej niewygodne, a nawet uciążliwe (nie można się zalogować, mogą się pojawiać wysyłane pocztą elektroniczną komunikaty systemowe przeznaczone dla innej osoby). Z kolei osoba, która niepoprawnie wpisała adres, nie może w pełni zarządzać swoim profilem zaufanym. W takim przypadku sugeruje się skorzystanie z opcji „Nie pamiętam nazwy użytkownika" i po zweryfikowaniu w ten sposób, jaki identyfikator został omyłkowo powiązany z naszym adresem poczty elektronicznej, poinformować o tym centrum pomocy Użytkowników Profilu Zaufanego w Centralnym Ośrodku Informatyki https://pz. pl/pz/contact. Centrum pomocy skontaktuje się z osobą, która podała niepoprawny (nie swój) adres poczty elektronicznej celem umożliwienia jej zmiany tego adresu na poprawny.

  Ostatnia aktualizacja: 25. 10. 2022 14:32

  Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Cyfryzacji

  Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz nowy dowód osobisty z warstwą elektoniczną oraz czytnik umożliwiający podłączenie go do komputera. 

  Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć.

  Załóż profil zaufany za pomocą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną

  Jeżeli masz dowód osobisty z warstwą elektroniczną na stronie wyboru sposobu uzyskania profilu zaufanego wybierz opcję e-dowód i postępuj dalej jak w podanej tam instrukcji.

  UWAGA! Ta opcja wymaga posiadania oprócz nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną także czytnika umożliwiającego połączenie dowodu z komputerem (tzw. czytnik NFC) oraz zainstalowanego wcześniej  oprogramowania e-dowodu.

  UWAGA!  Każdy kto zarejestrował konto na stronie profilu zaufanego, ale nie potwierdził profiu zaufanego (zapomniał lub nie zdążył odwiedzić punktu potwierdzjącego, nie udało mu się podpisać wniosku podpisem kwalifikowanym, nie udało się potwierdzić profilu dowodem osobistym) nie musi się na nowo rejestrować. Może po zalogowaniu się identyfikatorem użytkownika i hasłem, które podał przy rejestracji:

 • złożyć kolejny wniosek o profil zaufany i podpisać go kwalifkowanym podpisem elektronicznym (opcja „złóż nowy wniosek"),
 • potwierdzić profil zaufany e-dowodem osobistym.
 • Każdy, kto chce mieć profil zaufany, powinien mieć możliwość nie tylko jego uzyskania, ale następnie także posługiwania się nim później w taki sposób, że nie utraci nad nim kontroli. Dodatkowo przepisy §9 wymagają od osoby osiadającej ważny profil zaufany zapewnienia poufności danych aby nie było możliwe użycie profilu zaufanego przez osoby trzecie, 

  Najczęściej przyczyną braku możliwości zalogowania się jest brak aktywnego profilu zaufanego. pl/">https://pz. pl/ i spróbować się zalogować. Jeżeli mamy aktywny profil zaufany, to uda się zalogować i zostanie wyświetlona informacja o profilu zaufanym. 

  Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz kwalifikowany podpis elektroniczny,

  Założ profil zaufany za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego

  Uwaga! Ta opcja wymaga zaistalowanej wcześniej aplikacji Podpis Kwalifikowany. Upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Podpis Kwalifikowany. Jeśli nie – pobierz ją: kliknij kafelek Certyfikat kwalifikowany na stronie logowania do profilu zaufanego.

 • Wejdź na stronę profilu zaufanego.
 • Kliknij Zarejestruj się.
 • Wypełnij formularz (zapamiętaj identyfikator użytkownika i hasło) 
 • Wyświetli się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Wpisz kod.
 • Wyświetli się kolejny komunikat, który potwierdzi, że twój wniosek o profil zaufany został pomyślnie złożony. Pojawią się 2 opcje do wyboru: Wyświetl listę punktów potwierdzających oraz Potwierdź wniosek certyfikatem kwalifikowanymKoniecznie wybierz opcję potwierdzenia certyfikatem kwalifikowanym.
 • Uruchom aplikację Podpis Kwalifikowany.
 • Kliknij Rozpocznij proces podpisu.
 • Kliknij Przejdź do podpisu (okienko Krok 4 w aplikacji). Poczekaj, aż pojawi się możliwość wyboru/wskazania certyfikatu kwalifikowanego (Krok 5).
 • Kliknij Podpisz dokument (Krok 6).
 • W nowym oknie wprowadź PIN.
 • Potwierdź wykonanie kroków w aplikacji Podpis Kwalifikowany (Krok 7).
 • Wrócisz do przeglądarki internetowej. Kliknij Potwierdź wykonanie kroków. w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego wymagają od osoby osiadającej ważny profil zaufany zapewnienia poufności danych aby nie było możliwe użycie profilu zaufanego przez osoby trzecie, 

  Dzięki PZ załatwisz sprawy urzędowe przez internet. Jeśli chcesz go uzyskać bez wychodzenia z domu, ale nie możesz założyć go za pomocą internetowego konta bankowego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego, możesz założyć profil zaufany i potwierdzić go w rozmowie wideo z urzędnikiem. 

  ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY

  Każdy, kto spełnia 4 warunki:

 • ma numer PESEL,
 • miał lub ma polski dowód osobisty,
 • ma pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych,
 • ma ważny dowód osobisty lub paszport.
 • Osoby ubezwłasnowolnione oraz dzieci przed ukończeniem 13. roku życia nie mogą mieć profilu zaufanego.

  Co musisz przygotować do złożenia wniosku

 • Nazwę użytkownika i hasło. Ustalasz je samodzielnie. Pamiętaj, że nazwy użytkownika nie możesz później zmienić – ustalasz ją raz na zawsze.
 • Nazwa użytkownika może zawierać duże i małe litery, cyfry oraz podkreślenie (_) i łącznik (–). Nie może zawierać polskich znaków, spacji oraz innych znaków specjalnych i kropki. Uwaga! Wielkość liter ma znaczenie.
 • Hasło musi mieć minimum 8 znaków, w tym 1 dużą literę, 1 małą literę oraz 1 cyfrę lub 1 znak specjalny.
 • Dane do kontaktu: adres e-mail i numer telefonu komórkowego.
 • Na podany adres e-mail będziesz dostawać powiadomienia o statusie swoich spraw i wysłanych wnioskach,
 • Na podany numer telefonu będziesz dostawać jednorazowe kody SMS, za pomocą których potwierdzisz logowanie do usługi czy podpisanie dokumentu.
 • Telefon komórkowy, którego numer podajesz we wniosku.
 • Przygotuj dane. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować do złożenia wniosku.
 • Kliknij przycisk Załóż profil zaufany.
 • Ustal dane do logowania: nazwę użytkownika i hasło. 
 • Podaj swoje dane, w tym numer telefonu do otrzymywania kodów autoryzacyjnych oraz adres e-mail. 
 • Wybierz aplikację do rozmowy wideo z urzędnikiem. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować do rozmowy z urzędnikiem.
 • Wybierz dzień i godzinę, w których możesz odbyć tę rozmowę.
 • Sprawdź wszystkie dane na podsumowaniu wniosku.
 • Potwierdź wysłanie wniosku. Na numer telefonu (podany w formularzu wniosku) dostaniesz kod autoryzacyjny. Wpisz go w odpowiednie pole i kliknij DALEJ.
 • Na adres e-mail (podany w formularzu wniosku) dostaniesz 3 wiadomości:
 • potwierdzenie założenia konta w serwisie profil zaufany,
 • potwierdzenie wysłania wniosku. Znajdziesz w nim również numer wniosku, który będzie ci potrzebny, aby rozpocząć rozmowę z urzędnikiem. Nikomu nie podawaj tego numeru! Szczegóły znajdziesz w sekcji Jak przebiega rozmowa z urzędnikiem.
 • zaproszenie na rozmowę wideo podczas której potwierdzisz swój PZ.
  Wiadomość zawiera:
 • czas i datę rozmowy,
 • odnośnik do spotkania w aplikacji MS Teams,
 • informacje dotyczące korzystania z aplikacji MS Teams oraz
 • informacje o tym jak należy się przygotować do rozmowy z osobą potwierdzającą i jaki będzie przebieg tej rozmowy.
 • Ustalonego dnia, o wybranej godzinie kliknij w link przysłany w zaproszeniu i czekaj na połączenie. Szczegóły znajdziesz w sekcji Jak przebiega rozmowa z urzędnikiem.
 • Gdzie wysyłasz wniosek

  Wniosek adresowany jest automatycznie. Nie musisz wskazywać adresata. Odbierze go urzędnik upoważniony do potwierdzania profilu zaufanego.

  Ile zapłacisz

  Usługa jest bezpłatna.

  Ile będziesz czekać

  Jeśli rozmowa z urzędnikiem przebiegnie pomyślnie i dane zawarte w okazanym dokumencie tożsamości zostaną poprawnie zweryfikowane, twój profil zaufany zostanie potwierdzony od razu.

  Co musisz przygotować do rozmowy z urzędnikiem

 • Numer wniosku – dostaniesz go w e-mailu z potwierdzeniem wysłania wniosku (nie podawaj tego numeru urzędnikowi, to urzędnik ma ci podać ten numer w rozmowie telefonicznej, a ty sprawdzisz, czy numer się zgadza),
 • Ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Uwaga!  Paszportu może użyć tylko osoba, która ma lub miała polski dowód osobisty. Urzędnik musi porównać osobę, którą widzi, ze zdjęciem z Rejestru Dowodów Osobistych,
 • Urządzenie z dostępem do internetu, wyposażone w kamerę i mikrofon. Może to być tablet, telefon, komputer stacjonarny lub laptop. Na tym urządzeniu musi działać aplikacja do rozmowy wideo, tj. Microsoft Teams (dostępna za darmo).
 • Jak przebiega rozmowa z urzędnikiem

 • Przygotuj się do rozmowy. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować do rozmowy z urzędnikiem.  Ustalonego dnia, o wybranej godzinie kliknij w link przysłany pocztą elektroniczną w zaproszeniu na potwierdzenie tymczasowego Profilu Zaufanego i czekaj na połączenie.
 • Urzędnik, z którym się połączysz, jest upoważniony do potwierdzania profilu zaufanego. Przedstawi ci się i – w celu weryfikacji – poda numer twojego wniosku o profil zaufany. To numer, który system wysłał ci automatycznie zaraz po złożeniu wniosku. Znajdziesz go też w wiadomości poczty elektronicznej odebranej od nadawcy profil zaufany z adresu powiadomienia@pz. pl
 • Urzędnik, który poprowadzi rozmowę, poprosi cię o przedstawienie się, złożenie oświadczeń dotyczących używania profilu zaufanego i okazanie dowodu tożsamości. Może też poprosić cię o wykonanie gestu, który ułatwi wykrycie działania oprogramowania celowo zakłócającego transmisję.
 • Spotkanie będzie nagrywane, a nagranie będzie przechowywane przez 6 lat. Jeśli cały proces przebiegnie pomyślnie, twój profil zaufany zostanie potwierdzony przez urzędnika. Potwierdzenie założenia profilu dostaniesz na swój adres e-mail.
 • Ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 z późn. zm. ) - art. 20 cb,

  Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego (Dz. 1194 z późn. ).

  Wniosek o profil zaufany możesz złożyć online, a następnie potwierdzić go osobiście w wybranym punkcie potwierdzającym 

  Każdy, kto spełnia 3 warunki:

  Co musisz przygotować

 • Przygotuj potrzebne dane. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować.
 • Kliknij przycisk Załóż profil zaufany - znajdziesz się na stronie profilu zaufanego.
 • Kliknij Zarejestruj się. Wybierz Wniosek online.
 • Wypełnij formularz. Podaj swoje dane, w tym numer telefonu do otrzymywania kodów autoryzacyjnych oraz adres e-mail. Zapamiętaj swoje dane do logowania. Postępuj zgodnie z komunikatami na ekranie.
 • Potwierdź kodem SMS poprawne wypełnienie wniosku. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.
 • Idź do wybranego punktu potwierdzającego - szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie potwierdzisz profil zaufany - i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Weź ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. Jeśli w danym punkcie potwierdzającym jest to wymagane, umów się na wizytę.
 • Jeżeli nie zdążysz potwierdzić profilu zaufanego w ciągu 14 dni, nie musisz rejestrować się ponownie. Możesz złożyć kolejny wniosek gdy zalogujesz się na swoje konto profilu zaufanegoDo logowania użyj swoją nazwą użytkownika i hasło, i ponownie złóż wniosek.
 • Gdzie potwierdzisz profil zaufany

  W dowolnym punkcie potwierdzającym – również za granicą. 

  Sprawdź adres najbliższego punktu potwierdzającego:

 • Wejdź w wyszukiwarkę punktów potwierdzających na stronie profilu zaufanego.
 • Kliknij przycisk Filtr po prawej stronie.
 • W polu Miejscowość wpisz nazwę miasta.
 • Kliknij przycisk Filtruj.
 • Wyświetli ci się lista wszystkich punktów potwierdzających w twoim mieście.
 • Jeżeli wyszukiwarka nie pokazała punktów potwierdzających, wypełnij inne pole – możesz na przykład wpisać nazwę swojego województwa lub w polu Nazwa wpisać nazwę konkretnego urzędu (jeżeli ją znasz).

  Profil zaufany będzie gotowy do użycia natychmiast po jego potwierdzeniu.

  Ile zapłacisz

  3 lata.

  Potem możesz przedłużać jego ważność o kolejne 3 lata.

  {"register":{"columns":[]}}

  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna ograniczona gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta. Na jej mocy użytkownik uzyskuje uprawnienia inne niż wynikające z przepisów ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny („prawo konsumenckie”).

  Ważne: Roczna ograniczona gwarancja Apple stanowi uzupełnienie uprawnień ustawowych i w żaden sposób nie wyłącza, nie zawiesza ani nie ogranicza tych uprawnień.

  Konsument może korzystać ze swoich uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne produktu niezależnie od uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple. Skorzystanie z uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi. Jednakże w razie skorzystania przez konsumenta z uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple bieg terminu skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi ulega zawieszeniu z dniem zawiadomienia sprzedawcy o wadzie. Termin ten biegnie dalej od dnia odmowy wykonania obowiązków wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple albo bezskutecznego upływu czasu na ich wykonanie.

  Więcej informacji o swoich uprawnieniach konsument może znaleźć w witrynie Apple (https://www. com/pl/legal/statutory-warranty) albo uzyskać we właściwym biurze miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów.

  PRZEDMIOT GWARANCJI

  Apple Distribution International Ltd. z siedzibą pod adresem Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork w Irlandii (lub stosowny następca prawny) („Apple”) udziela gwarancji na produkty i akcesoria oznaczone marką Apple znajdujące się w oryginalnym opakowaniu („Produkt Apple”) obejmującej wady materiałowe i produkcyjne pojawiające się podczas zwykłego używania produktu zgodnie z opublikowanymi przez Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi i innymi instrukcjami dotyczącymi Produktu Apple. Gwarancja ta obowiązuje przez okres JEDNEGO (1) ROKU od daty pierwotnego zakupu detalicznego dokonanego przez nabywcę będącego użytkownikiem końcowym („Okres gwarancji”). Użytkownik może skorzystać z uprawnień przysługujących mu na mocy rocznej ograniczonej gwarancji Apple na produkt Apple za pośrednictwem lokalnych placówek serwisowych Apple znajdujących się w większości regionów świata (więcej informacji na ten temat można znaleźć w punkcie zatytułowanym „Korzystanie z usług gwarancyjnych”). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad materiałowych i produkcyjnych użytkownik może skierować swoje roszczenia do Apple nawet wtedy, gdy zakupił Produkt Apple u innego sprzedawcy.

  Uwaga: Wszelkie roszczenia z tytułu rocznej ograniczonej gwarancji Apple podlegają warunkom określonym w niniejszym dokumencie oraz właściwym przepisom prawa cywilnego i konsumenckiego.

  Ponadto, Apple zapewni użytkownikowi dostęp do telefonicznego wsparcia technicznego przez okres dziewięćdziesięciu (90) dni od daty dostawy produktów Apple.

  POZA PRZEDMIOTEM GWARANCJI

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktów sprzętowych, które nie są oznaczone marką Apple, ani żadnego oprogramowania, nawet jeśli znajdują się one w opakowaniu lub są sprzedawane ze sprzętem Apple.

  Do produktów, które nie są oznaczone marką Apple, może być dołączona gwarancja producenta, która zapewnia użytkownikom dodatkowe uprawnienia oprócz uprawnień przewidzianych w prawie konsumenckim. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na opakowaniu produktu i w dołączonej dokumentacji.

  Szczegółowe informacje na temat uprawnień przysługujących użytkownikom w związku z korzystaniem z oprogramowania można znaleźć w umowie licencyjnej dołączonej do oprogramowania.

  Serwis można uzyskać w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii bez opłat za wysyłkę i obsługę. Poza tym regionem opcje usług serwisowych mogą być ograniczone. Jeśli w danym kraju określona opcja usług serwisowych dla Produktu Apple nie jest dostępna, przed wykonaniem żądanej usługi Apple lub agenci Apple powiadomią użytkownika o wszelkich dodatkowych kosztach wysyłki i obsługi, jakie mogą zostać naliczone. Koszty wysyłki i obsługi nie zostaną naliczone w krajach, w których Apple prowadzi sklep detaliczny Apple Store lub świadczy usługi przez Autoryzowany Serwis Apple (wykaz aktualnych placówek świadczących usługi serwisowe można uzyskać za pomocą łącza opisanego poniżej).

  W zależności od lokalizacji użytkownika za połączenie telefoniczne z Apple mogą być naliczane opłaty. Szczegółowe informacje można uzyskać u operatora sieciowego.

  Niniejsza gwarancja nie dotyczy: (a) części, które zużywają się z upływem czasu, takich jak baterie lub powłoki ochronne, chyba że uszkodzenia powstały w wyniku wad materiałowych lub produkcyjnych; (b) drobnych uszkodzeń, w tym w szczególności zadrapań, wgnieceń lub pęknięć plastikowych elementów portów; (c) uszkodzeń powstałych w wyniku używania objętego gwarancją produktu z komponentem innej firmy lub produktem niespełniającym specyfikacji Produktu Apple (specyfikacje wszystkich Produktów Apple są dostępne na karcie z danymi technicznymi w witrynie apple. com/pl); (d) uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, nadużycia, nieprawidłowej eksploatacji, kontaktu z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) uszkodzeń powstałych w wyniku używania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi przez Apple instrukcjami obsługi, danymi technicznymi lub innymi wytycznymi dotyczącymi Produktu Apple; (f) uszkodzeń powstałych w wyniku przeprowadzania czynności serwisowych (łącznie z modernizacjami i rozszerzeniami) przez osoby niebędące przedstawicielami Apple ani Autoryzowanym Serwisem Apple; (g) Produktu Apple, który bez pisemnej zgody Apple został zmodyfikowany tak, że zmienił się sposób jego działania (aby uniknąć wątpliwości, instalacja i używanie aplikacji zakupionych w sklepie Apple App Store lub modernizacje sprzętu zgodne z danymi technicznymi opisanymi w instrukcji obsługi Produktu Apple nie mają wpływu na niniejszą gwarancję), a także nie ma zastosowania (h) w przypadku usunięcia lub zatarcia jakiegokolwiek numeru seryjnego Produktu Apple lub (i) jeśli Apple otrzyma informacje od odpowiednich organów lub urzędów publicznych, że produkt został skradziony, lub jeśli użytkownik nie może dezaktywować włączonego kodu albo innych środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę Produktu Apple przed nieautoryzowanym dostępem i nie może w żaden sposób udowodnić, że jest upoważnionym użytkownikiem produktu (np. przez przedstawienie dowodu zakupu). W zakresie dozwolonym przez prawo lokalne, Apple może przekazywać informacje o identyfikatorze sprzętu pochodzącym z Produktu Apple takim organom lub urzędom w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zapobiegania oszustwom.

  WAŻNE OGRANICZENIE DOTYCZĄCE SERWISU iPHONE’A I iPADA

  W przypadku iPada z obsługą sieci komórkowej i iPhone’a gwarancja dotyczy krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii. Poza tym regionem opcje usług serwisowych mogą być ograniczone z powodów technicznych, na które Apple nie ma wpływu. Firma Apple może ograniczyć opcje usług serwisowych w przypadku iPadów z obsługą sieci komórkowej i iPhone’ów. Więcej informacji na temat zakupionych urządzeń można znaleźć na stronach www. com/iphone/LTE/ i www. com/ipad/LTE.

  Ponadto w przypadku iPada gwarancja nie obejmuje Chin ze względu na różnice w sieci Wi-Fi, na które Apple nie ma wpływu.

  Jeśli chodzi o urządzenia iPad z obsługą sieci komórkowej oraz urządzenia iPhone, gwarancja nie zapewnia ochrony serwisowej w Turcji ze względu na wymogi regulacyjne.

  Usługa gwarancyjna dotycząca produktów iPhone i iPad może być wykonywana tylko przez Apple lub Autoryzowane Serwisy Apple.

  OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  JEŚLI W POSIADANYM PRZEZ UŻYTKOWNIKA PRODUKCIE APPLE MOŻE BYĆ PRZECHOWYWANE OPROGRAMOWANIE, DANE LUB INNE INFORMACJE, WÓWCZAS ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA I JAKO ZABEZPIECZENIE PRZED MOŻLIWYMI AWARIAMI UŻYTKOWNIK POWINIEN OKRESOWO TWORZYĆ BACKUPY TAKICH INFORMACJI ZAWARTYCH NA NOŚNIKU DANYCH PRODUKTU APPLE.

  Przed oddaniem Produktu Apple do naprawy gwarancyjnej użytkownik powinien utworzyć oddzielny backup materiałów znajdujących się na nośniku danych, usunąć z niego wszelkie dane osobowe i wyłączyć wszystkie hasła zabezpieczające. Podczas naprawy zawartość nośnika danych takiego Produktu Apple może bowiem zostać wymazana, zastąpiona i/lub ponownie sformatowana.

  Po wykonaniu usługi gwarancyjnej Produkt Apple użytkownika lub produkt zamienny zostanie użytkownikowi zwrócony w takiej konfiguracji, w jakiej został mu oryginalnie sprzedany, z uwzględnieniem stosownych uaktualnień. W ramach usługi gwarancyjnej Apple może zainstalować w Produkcie Apple uaktualnienia oprogramowania systemowego, które uniemożliwią przywrócenie wcześniejszej wersji takiego oprogramowania. W wyniku takiego uaktualnienia zainstalowane w Produkcie Apple aplikacje innych firm mogą nie być zgodne z Produktem Apple lub mogą nie działać z Produktem Apple. Obowiązek ponownego zainstalowania wszystkich pozostałych programów oraz przywrócenia danych i informacji spoczywa na użytkowniku. Niniejsza gwarancja nie obejmuje odzyskiwania danych ani informacji ani ponownej instalacji programów.

  Użytkownik może oddać produkt do serwisu w kraju niebędącym krajem zakupu, musi jednak wówczas przestrzegać wszelkich stosownych przepisów importowych i eksportowych, a także uiścić wszystkie opłaty celne, podatek VAT oraz inne stosowne podatki i opłaty.

  ROZPATRYWANIE ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH PRZEZ APPLE

  Jeśli w Okresie gwarancji użytkownik zgłosi Apple roszczenie zgodnie z gwarancją, Apple według własnego uznania:

  (i) naprawi Produkt Apple przy użyciu nowych lub wcześniej używanych oryginalnych części Apple, które zostały przetestowane i spełniły wymagania funkcjonalne firmy Apple; lub

  (ii) wymieni Produkt Apple na produkt zamienny o tym samym modelu (lub za zgodą użytkownika na produkt, który ma takie same lub zasadniczo podobne cechy jak oryginalny produkt — np. inny model z takimi samymi cechami lub ten sam model w innym kolorze), który jest nowy lub złożony z nowych i/lub wcześniej używanych oryginalnych części Apple i który został przetestowany oraz spełnia wymagania funkcjonalne firmy Apple; lub

  (iii) zwróci cenę zakupu w zamian za zwrot Produktu Apple.

  Po wymianie produktu lub części albo po zwrocie kosztów wszelkie elementy zamienne stają się własnością użytkownika, a elementy wymienione lub takie, za które zwrot został dokonany przez Apple, stają się własnością Apple.

  Jeśli wypełniając swoje zobowiązania wynikające z rocznej ograniczonej gwarancji Apple firma Apple dostarczy wolny od wad produkt w celu wymiany wadliwego produktu lub wykona znaczące naprawy produktu objętego tą gwarancją, okres gwarancji zaczyna biec od nowa od momentu dostarczenia użytkownikowi wolnego od wad produktu lub zwrócenia mu naprawionego produktu. Jeśli firma Apple wymieni część produktu, powyższe postanowienie dotyczy odpowiednio wymienionej części. W przypadku napraw, które nie są znaczące, okres gwarancji zostaje wydłużony o czas, w którym, na skutek wady, użytkownik nie mógł używać produktu.

  Jeśli produkt zostanie oddany do serwisu w kraju innym niż kraj zakupu Produktu Apple, Apple może naprawić albo wymienić produkty lub części na porównywalne produkty lub części zgodne ze standardami obowiązującymi w tym kraju. Apple może wykorzystać do serwisu Produkty Apple lub części zamienne pochodzące z kraju innego niż kraj, z którego pochodzą Produkty Apple lub oryginalne części.

  KORZYSTANIE Z USŁUG GWARANCYJNYCH

  Przed skorzystaniem z usług gwarancyjnych należy zapoznać się z następującymi zasobami informacji:

  Informacje dotyczące wsparcia na całym świecie

  www. com/support/country

  Autoryzowane Serwisy Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i sklepy detaliczne Apple Store

  support. com/pl-pl/HT1434

  Wsparcie i serwis Apple

  www. html

  Bezpłatne wsparcie techniczne Apple

  www. com/support/country/? dest=complimentary

  Jeśli użytkownik nie ma dostępu do Internetu lub po skorzystaniu z powyższych zasobów Produkt Apple wciąż nie działa prawidłowo, powinien skontaktować się z przedstawicielem Apple lub, w stosownych przypadkach, ze sklepem detalicznym Apple Store („Sklep detaliczny Apple”) albo Autoryzowanym Serwisem Apple. Podmioty te pomogą w określeniu, czy Produkt Apple wymaga oddania do serwisu oraz w razie potrzeby poinformują użytkownika, w ramach której z poniższych opcji usług gwarancyjnych Apple taki produkt naprawi.

  Przed wykonaniem usług gwarancyjnych Apple lub agenci Apple mogą wymagać od użytkownika przekazania szczegółowych informacji na temat dowodu sprzedaży, udzielenia odpowiedzi na pytania ułatwiające zdiagnozowanie możliwych problemów oraz zastosowania się do procedury Apple dotyczącej usług gwarancyjnych, na przykład wykonania instrukcji w zakresie sposobu opakowania i wysyłki produktów Apple w przypadku serwisu z wysyłką zgodnie z poniższym opisem.

  Aby na mocy niniejszej rocznej ograniczonej gwarancji Apple skorzystać z serwisu i wsparcia, użytkownik nie musi wykazywać, że zgłaszana niezgodność istniała w dniu dostawy.

  OPCJE USŁUG GWARANCYJNYCH

  Apple wykona usługi gwarancyjne za pomocą następujących opcji:

  (i) Serwis sprzętu dostarczonego przez klienta. Apple może zażądać od użytkownika zwrotu Produktu Apple do Sklepu detalicznego Apple lub Autoryzowanego Serwisu Apple, które oferują serwis sprzętu dostarczonego przez klienta. Produkt Apple może zostać wysłany do serwisu Apple Repair Service („Serwis ARS”) w celu naprawy. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończeniu naprawy użytkownik musi bezzwłocznie odebrać Produkt Apple ze Sklepu detalicznego Apple lub Autoryzowanego Serwisu Apple. W przeciwnym razie Produkt Apple zostanie wysłany, na koszt Apple, bezpośrednio z Serwisu ARS na adres użytkownika.

  (ii) Serwis z wysyłką. Jeśli Apple postanowi naprawić produkt za pośrednictwem serwisu z wysyłką, wyśle do użytkownika opłacone listy przewozowe i, w stosownych przypadkach, opakowanie, a także instrukcje dotyczące poprawnego pakowania i adresowania Produktu Apple, aby umożliwić użytkownikowi wysłanie Produktu Apple do Serwisu ARS lub Autoryzowanego Serwisu Apple zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez Apple. Instrukcje mogą zostać przesłane użytkownikowi pocztą elektroniczną lub pocztą tradycyjną razem z opakowaniem. Po zakończeniu naprawy Serwis ARS lub Autoryzowany Dostawca Usług Apple zwróci Produkt Apple użytkownikowi. Jeśli użytkownik zastosuje się do wszystkich instrukcji, Apple pokryje koszty wysyłki z adresu i na adres użytkownika.

  (iii) Serwis z częściami do samodzielnej naprawy. W ramach serwisu z częściami do samodzielnej naprawy Apple dostarczy użytkownikowi zamienny produkt, części lub akcesoria do produktu, takie jak mysz lub klawiatura, które można łatwo wymienić bez użycia narzędzi. Uwaga: Apple nie pokrywa kosztów robocizny poniesionych przez użytkownika w związku z usługą serwisu z częściami do samodzielnej naprawy. W celu uzyskania dalszej pomocy w związku z wymianą należy skontaktować się z Apple pod numerem telefonu podanym poniżej albo udać się do Sklepu detalicznego Apple lub Autoryzowanego Serwisu Apple. Jeśli Apple postanowi naprawić produkt w ramach serwisu z częściami do samodzielnej naprawy, obowiązuje następująca procedura:

  (a) Serwis, w ramach którego Apple wymaga zwrotu wymienionego produktu, części lub akcesorium: Apple może wymagać autoryzacji karty kredytowej jako zabezpieczenia ceny detalicznej zamiennego produktu, części lub akcesorium oraz stosownych kosztów wysyłki. W razie potrzeby Apple wyśle produkt, część lub akcesorium zamienne do użytkownika razem z instrukcjami dotyczącymi wymiany oraz wymaganiami w zakresie zwrotu wymienionego produktu lub części. Jeśli użytkownik wykona te instrukcje, Apple anuluje autoryzację karty kredytowej, użytkownik nie zostanie więc obciążony kosztem produktu i części ani kosztami wysyłki z adresu oraz na adres użytkownika. Jeśli użytkownik nie zwróci wymienianego produktu, części lub akcesorium zgodnie z instrukcjami lub zwróci wymieniany produkt, część lub akcesorium, które nie kwalifikują się do naprawy, Apple obciąży kartę kredytową użytkownika autoryzowaną kwotą. Jeśli autoryzacja karty kredytowej jest niemożliwa, użytkownik może nie mieć dostępu do serwisu. Apple zaproponuje wówczas alternatywne możliwości naprawy.

  (b) Serwis, w ramach którego Apple nie wymaga zwrotu wymienionego produktu, części lub akcesorium: W razie potrzeby Apple bezpłatnie wyśle użytkownikowi zamienny produkt, część lub akcesorium wraz z instrukcjami dotyczącymi instalacji oraz wymaganiami w zakresie utylizacji wymienionego produktu, części lub akcesorium.

  OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

  (i) Całość umowy:

  Niniejsza roczna ograniczona gwarancja Apple uprawnia użytkownika tylko do określonych gwarancji i środków zaradczych oraz innych warunków wyraźnie wskazanych w niniejszym dokumencie. Gwarancja nie wyłącza ani nie ogranicza żadnych uprawnień wynikających z prawa konsumenckiego ani bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa cywilnego.

  (ii) Zastrzeżenie dotyczące danych:

  Apple nie gwarantuje, nie oświadcza ani nie zobowiązuje się, że w ramach niniejszej gwarancji będzie w stanie naprawić albo wymienić dowolny produkt Apple bez narażenia na ryzyko informacji lub danych przechowywanych w tym produkcie Apple lub utraty takich informacji lub danych.

  (iii) Ograniczenie odpowiedzialności:

  Apple nie ponosi odpowiedzialności za szkody niebędące winą Apple ani za żadne przypadki utraty danych. Ponadto Apple nie ponosi odpowiedzialności za utratę korzyści lub zysków przez użytkowników będących przedsiębiorcami.

  Postanowienia niniejszej gwarancji nie mają zastosowania w przypadku (i) śmierci lub uszkodzenia ciała, (ii) oszustwa lub rażącego zaniedbania, (iii) umyślnego wprowadzenia w błąd oraz (iv) wszelkiej innej odpowiedzialności, której nie można ograniczyć lub wyłączyć z mocy prawa.

  POSTANOWIENIA OGÓLNE

  Żaden z odsprzedawców, agentów ani pracowników Apple nie jest upoważniony do zmiany, rozszerzenia ani uzupełnienia niniejszej gwarancji.

  Jeśli którykolwiek z warunków zostanie uznany za niezgodny z prawem lub niewykonalny przez odpowiedni organ upoważniony przez prawo (np. sądy), nie będzie to miało wpływu na zgodność z prawem pozostałych warunków.

  Prawem właściwym dla wykładni postanowień niniejszej gwarancji jest prawo kraju, w którym Produkt Apple został zakupiony.

  © 2022 Apple Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Apple i logo Apple są znakami towarowymi spółki Apple Inc. zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

  010122 Poland Universal Warranty v2. 3

  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna ograniczona gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta.

  Ważne:  Roczna ograniczona gwarancja Apple stanowi uzupełnienie praw ustawowych i w żaden sposób nie wyłącza, nie zawiesza ani nie ogranicza tych praw.

  Konsument może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne produktu niezależnie od uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple. Wykonanie uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi. Jednakże w razie wykonywania przez konsumenta uprawnień wynikających z rocznej ograniczonej gwarancji Apple bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi ulega zawieszeniu z dniem zawiadomienia sprzedawcy o wadzie. com/legal/warranty/statutoryrights. html) albo uzyskać we właściwym biurze miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów. Użytkownik może skorzystać z uprawnień przysługujących mu na mocy rocznej ograniczonej gwarancji Apple na produkt Apple za pośrednictwem lokalnych punktów serwisowych Apple znajdujących się w większości regionów świata (więcej informacji na ten temat można znaleźć w punkcie zatytułowanym „Korzystanie z usług gwarancyjnych”).

  POZA PRZEDMIOTEM GWARANCJI

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktów sprzętowych, które nie są oznaczone marką Apple, ani żadnego oprogramowania, nawet jeśli znajdują się one w opakowaniu lub są sprzedawane ze sprzętem Apple. 

  Do produktów, które nie są oznaczone marką Apple, może być dołączona gwarancja producenta, która zapewnia użytkownikom dodatkowe uprawnienia oprócz uprawnień przewidzianych w prawie konsumenckim. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na opakowaniu produktu i w dołączonej dokumentacji. 

  Szczegółowe informacje na temat uprawnień przysługujących użytkownikom w związku z korzystaniem z oprogramowania można znaleźć w umowie licencyjnej dołączonej do oprogramowania. Koszty wysyłki i obsługi nie zostaną naliczone w krajach, w których Apple prowadzi sklep detaliczny Apple Store lub świadczy usługi przez Autoryzowany Serwis Apple (wykaz aktualnych placówek świadczących usługi serwisowe można uzyskać za pomocą łącza opisanego poniżej)

  W zależności od lokalizacji użytkownika za połączenie telefoniczne z Apple mogą być naliczane opłaty. com/pl); (d) uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, nadużycia, nieprawidłowej eksploatacji, kontaktu z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) uszkodzeń powstałych w wyniku używania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi przez Apple instrukcjami obsługi, danymi technicznymi lub innymi wytycznymi dotyczącymi Produktu Apple; (f) uszkodzeń powstałych w wyniku przeprowadzania czynności serwisowych (łącznie z modernizacjami i rozszerzeniami) przez osoby niebędące przedstawicielami Apple ani Autoryzowanym Serwisem Apple; (g) Produktu Apple, który bez pisemnej zgody Apple został zmodyfikowany tak, że zmienił się sposób jego działania (aby uniknąć wątpliwości, instalacja i używanie aplikacji zakupionych w sklepie Apple App Store lub modernizacje sprzętu zgodne z danymi technicznymi opisanymi w instrukcji obsługi Produktu Apple nie mają wpływu na niniejszą gwarancję), a także nie ma zastosowania (h) w przypadku usunięcia lub zatarcia jakiegokolwiek numeru seryjnego Produktu Apple lub (i) jeśli Apple otrzyma informacje od odpowiednich organów publicznych, że produkt został skradziony, lub jeśli użytkownik nie może dezaktywować włączonego kodu albo innych środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę Produktu Apple przed nieautoryzowanym dostępem i nie może w żaden sposób udowodnić, że jest upoważnionym użytkownikiem produktu (np.

  WAŻNE OGRANICZENIE DOTYCZĄCE USŁUG SERWISU iPHONE'A I iPADA

  W przypadku iPada z obsługą sieci komórkowej i iPhone'a gwarancja dotyczy krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii. Firma Apple może ograniczyć opcje usług serwisowych w przypadku iPadów z obsługą sieci komórkowej i iPhone'ów. Więcej informacji na temat zakupionych urządzeń można znaleźć na stronach i www. com/ipad/LTE/.

  Jeśli chodzi o urządzenia iPad z obsługą sieci komórkowej oraz urządzenia iPhone, gwarancja nie zapewnia ochrony serwisowej w Turcji ze względu na wymogi regulacyjne.

  OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  JEŚLI W POSIADANYM PRZEZ UŻYTKOWNIKA PRODUKCIE APPLE MOŻE BYĆ PRZECHOWYWANE OPROGRAMOWANIE, DANE LUB INNE INFORMACJE, WÓWCZAS ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA I JAKO ZABEZPIECZENIE PRZED MOŻLIWYMI AWARIAMI UŻYTKOWNIK POWINIEN OKRESOWO TWORZYĆ BACKUPY TAKICH INFORMACJI ZAWARTYCH NA NOŚNIKU DANYCH PRODUKTU APPLE. 

  Przed oddaniem Produktu Apple do naprawy gwarancyjnej użytkownik powinien utworzyć oddzielny backup materiałów znajdujących się na nośniku danych, usunąć z niego wszelkie dane osobowe i wyłączyć wszystkie hasła zabezpieczające.

  Użytkownik może oddać produkt do serwisu w kraju niebędącym krajem zakupu, musi jednak wówczas przestrzegać wszelkich stosownych przepisów importowych i eksportowych, a także uiścić wszystkie opłaty celne, podatek VAT oraz inne stosowne podatki i opłaty. 

  Ważne: Produktu Apple nie wolno otwierać, chyba że w instrukcji obsługi opisano sposób jego otwierania. Otwarcie Produktu Apple może spowodować jego uszkodzenie, które nie jest objęte niniejszą gwarancją.

  ROZPATRYWANIE ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH PRZEZ APPLE

  Jeśli w Okresie gwarancji użytkownik zgłosi Apple roszczenie zgodnie z gwarancją, Apple według własnego uznania:

  (i) naprawi Produkt Apple przy użyciu nowych części lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo 

  (ii) wymieni Produkt Apple na równoważny produkt o równoważnych funkcjach, zbudowany z nowych i/lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo, za zgodą użytkownika, na produkt będący co najmniej równoważny pod względem funkcjonalności Produktowi Apple, który ma zastąpić, zbudowany z nowych i/lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo 

  (iii) zwróci cenę zakupu w zamian za zwrot Produktu Apple.

  Po wymianie produktu lub części albo po zwrocie kosztów wszelkie elementy zamienne stają się własnością użytkownika, a elementy wymienione lub takie, za które firma Apple zwróciła pieniądze, stają się własnością Apple. com/support/country

   Autoryzowane Serwisy Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i sklepy detaliczne Apple Store

  Jeśli użytkownik nie ma dostępu do Internetu lub po skorzystaniu z powyższych zasobów Produkt Apple wciąż nie działa prawidłowo, powinien skontaktować się z przedstawicielem Apple lub, w stosownych przypadkach, ze sklepem detalicznym Apple Store („Sklep detaliczny Apple”) albo Autoryzowanym Serwisem Apple. Podmioty te pomogą w określeniu, czy Produkt Apple wymaga oddania do serwisu oraz w razie potrzeby poinformują użytkownika, w ramach której z poniższych opcji usług gwarancyjnych Apple taki produkt naprawi. 

  Przed wykonaniem usług gwarancyjnych Apple lub agenci Apple mogą wymagać od użytkownika przekazania szczegółowych informacji na temat dowodu sprzedaży, podania odpowiedzi na pytania ułatwiające zdiagnozowanie możliwych problemów oraz zastosowania się do procedury Apple dotyczącej usług gwarancyjnych, na przykład wykonania instrukcji w zakresie sposobu opakowania i wysyłki produktów Apple w przypadku serwisu z wysyłką zgodnie z poniższym opisem. 

  Aby na mocy niniejszej rocznej ograniczonej gwarancji Apple skorzystać z serwisu i wsparcia, użytkownik nie musi wykazywać, że zgłaszana niezgodność istniała w dniu dostawy. Po zakończeniu naprawy Serwis ARS lub Autoryzowany Serwis Apple zwróci Produkt Apple użytkownikowi.
   Jeśli Apple postanowi naprawić produkt w ramach serwisu z częściami do samodzielnej naprawy, obowiązuje następująca procedura: 

  (a) Serwis, w ramach którego Apple wymaga zwrotu wymienionego produktu, części lub akcesorium: Apple może wymagać autoryzacji karty kredytowej jako zabezpieczenia ceny detalicznej zamiennego produktu, części lub akcesorium oraz stosownych kosztów wysyłki. Jeśli użytkownik nie zwróci wymienianego produktu, części lub akcesorium zgodnie z instrukcjami lub zwróci wymieniony produkt, część lub akcesorium, które nie kwalifikują się do serwisowania, Apple obciąży kartę kredytową użytkownika autoryzowaną kwotą.

  (b) Serwis, w ramach którego Apple nie wymaga zwrotu wymienionego produktu, części lub akcesorium: W razie potrzeby Apple bezpłatnie wyśle użytkownikowi zamienny produkt, część lub akcesorium wraz z instrukcjami dotyczącymi instalacji oraz wymaganiami w zakresie utylizacji wymienionego produktu, części lub akcesorium. 

  OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

  (i) Całość umowy:

  Niniejsza roczna ograniczona gwarancja Apple uprawnia użytkownika tylko do określonych gwarancji i środków zaradczych oraz innych warunków wyraźnie wskazanych w niniejszym dokumencie. Gwarancja nie wyłącza ani nie ogranicza żadnych praw wynikających z prawa konsumenckiego lub bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa cywilnego.

  (ii) Zastrzeżenie dotyczące danych:

  Apple nie gwarantuje, nie oświadcza ani nie zobowiązuje się, że w ramach niniejszej gwarancji będzie w stanie naprawić albo wymienić dowolny produkt Apple bez narażenia na ryzyko informacji lub danych przechowywanych w tym produkcie Apple lub utraty takich informacji lub danych. 

  (iii) Ograniczenie odpowiedzialności:

  Apple nie ponosi odpowiedzialności za szkody niebędące winą Apple ani za żadne przypadki utraty danych.

  Postanowienia niniejszej gwarancji nie mają zastosowania w przypadku (i) śmierci lub uszkodzenia ciała, (ii) oszustwa lub rażącego zaniedbania, (iii) umyślnego wprowadzenia w błąd oraz (iv) wszelkiej innej odpowiedzialności, której nie można ograniczyć lub wyłączyć z mocy prawa. 

  POSTANOWIENIA OGÓLNE

  Żaden ze sprzedawców, agentów ani pracowników Apple nie jest upoważniony do zmiany, rozszerzenia ani uzupełnienia niniejszej gwarancji. 

  Jeśli którykolwiek z warunków zostanie uznany za niezgodny z prawem lub niewykonalny przez odpowiedni organ upoważniony przez prawo (np.

  Prawem właściwym dla wykładni postanowień niniejszej gwarancji jest prawo kraju, w którym Produkt Apple został zakupiony. 

  © 2020 Apple Inc. All rights reserved. Apple i logo Apple są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

  060120-Poland-Universal-Warranty-v2. 2

  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta. Na jej mocy użytkownik uzyskuje uprawnienia inne niż prawa konsumenckie wynikające z ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 kodeks cywilny r. ("prawo konsumenckie").

  Ważne: Roczna gwarancja Apple obowiązuje dodatkowo do ustawowych uprawnień konsumenta i w żaden sposób nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

  Konsumenci mogą wykonywać swoje prawa wynikające z rękojmi za wady produktu niezależnie od praw przysługujących im na podstawie rocznej gwarancji Apple. Roczna ograniczona gwarancja Apple pozostaje bez wpływu na odpowiedzialność sprzedającego wynikającą z rękojmi. W przypadku wykonywania przez konsumentów przysługujących im praw na podstawie rocznej gwarancji Apple, bieg terminu przewidzianego na wykonanie praw z rękojmi ulega zawieszeniu od dnia powiadomienia sprzedającego o wadzie. Okres ten rozpoczyna bieg począwszy od daty odmowy przez Apple zastosowania środków przysługujących na postawie rocznej gwarancji Apple lub od momentu bezskutecznego upływu terminu przewidzianego na zastosowanie środków.

  Użytkownicy będący konsumentami mogą znaleźć więcej informacji na temat swoich praw na stronie Apple () lub uzyskać je w biurze właściwego miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów.

  PRZEDMIOT GWARANCJI

  Apple Distribution International z siedzibą pod adresem Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork w Irlandii (lub stosowny następca prawny) ("Apple") udziela gwarancji na sprzęt i akcesoria oznaczone marką Apple znajdujące się w oryginalnym opakowaniu ("Produkt Apple") obejmującej wady materiałowe i wady wykonania pojawiające się podczas normalnego używania produktu zgodnie z podręcznikami użytkownika Apple, danymi technicznymi i innymi opublikowanymi wytycznymi dotyczącymi Produktu Apple, na okres JEDNEGO (1) ROKU od daty pierwotnego zakupu detalicznego dokonanego przez nabywcę będącego użytkownikiem końcowym ("Okres gwarancji"). Użytkownik może skorzystać z uprawnień przysługujących mu na mocy rocznej gwarancji Apple na produkt Apple za pośrednictwem lokalnych punktów serwisowych Apple znajdujących się w większości regionów świata (więcej informacji na ten temat można znaleźć w punkcie zatytułowanym "Korzystanie z usług gwarancyjnych"). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad materiałowych i wad wykonania użytkownik może skierować swoje roszczenia do Apple nawet wtedy, gdy zakupił Produkt Apple u innego sprzedawcy.

  Uwaga: wszelkie roszczenia z tytułu rocznej ograniczonej gwarancji Apple podlegają postanowieniom niniejszej gwarancji oraz właściwym przepisom prawa cywilnego i prawa konsumenckiego.

  Ponadto, Apple zapewni użytkownikowi dostęp do telefonicznego wsparcia technicznego przez okres dziewięćdziesięciu (90) dni od daty dostawy produktów Apple.

  POZA PRZEDMIOTEM GWARANCJI

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje nieoznaczonego marką Apple sprzętu ani oprogramowania, nawet znajdującego się w opakowaniu lub sprzedawanego ze sprzętem Apple.

  Do produktów nieoznaczonych marką Apple może być dołączona gwarancja producenta, która zapewnia użytkownikom dodatkowe uprawnienia oprócz uprawnień przewidzianych w prawie konsumenckim.

  Usługi serwisowe można uzyskać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz w Szwajcarii bez opłaty za wysyłkę i obsługę. Poza tym regionem, opcje serwisowe mogą być ograniczone. Jeśliżeli w takim kraju dana opcja serwisowa dla Produktu Apple nie jest dostępna, Apple lub agenci Apple powiadomią użytkownika przed wykonaniem żądanej usługi gwarancyjnej o wszelkich dodatkowych kosztach wysyłki i obsługi, jakie mogą zostać pobrane. Koszty wysyłki i obsługi nie będą obowiązywać w krajach, gdzie Apple prowadzi Apple Retail Store lub zapewnia obsługę przez Autoryzowanego Dostawcę Usług Apple („AASP”) (bieżąca lista punktów serwisowych znajduje się pod linkiem opisanym poniżej).

  Niniejsza gwarancja nie dotyczy (a) części, które zużywają się z upływem czasu, takich jak baterie lub powłoki ochronne, chyba że uszkodzenia powstały w wyniku wad materiałowych lub wad wykonania; (b) drobnych uszkodzeń, w tym zadrapań, wgnieceń lub pęknięć plastikowych elementów portów; (c) uszkodzeń powstałych w wyniku używania produktu z produktem osoby trzeciej lub z produktem, który nie jest zgodny ze specyfikacjami Produktu Apple. Specyfikacje dla wszystkich Produktów Apple dostępne są na stronie internetowej apple. com w zakładce specyfikacje techniczne, a także są dostępne w sklepach; (d) uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, nadużycia, nieprawidłowej eksploatacji, kontaktu z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) uszkodzeń powstałych w wyniku używania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi przez Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi lub innymi instrukcjami dotyczącymi Produktu Apple; (f) uszkodzeń powstałych w wyniku przeprowadzania czynności serwisowych (łącznie z aktualizacjami i rozszerzeniami) przez osoby niebędące przedstawicielami Apple ani Autoryzowanym dostawcą usług Apple ("Autoryzowany dostawca usług Apple"); (g) Produktu Apple, który bez pisemnej zgody Apple został zmodyfikowany tak, że zmienił się sposób jego działania lub możliwości. Dla uniknięcia wątpliwości, instalacja i korzystanie z aplikacji nabytych w Apple App Store lub z aktualizacji sprzętu zgodnych ze specyfikacjami technicznymi opisanymi w instrukcji Produktu Apple pozostają bez wpływu na niniejszą gwarancję; (h) w przypadku usunięcia lub zatarcia jakiegokolwiek numeru seryjnego Produktu Apple lub (i) w przypadku, gdy Apple otrzyma informacje od właściwych organów publicznych, że Produkt Apple jest kradziony, lub jeżeli użytkownik nie jest w stanie dezaktywować chronionych hasłem lub innymi środkami ochrony przed nieuprawnionym dostępem do Produktu Apple, oraz gdy użytkownik nie jest w stanie udowodnić w jakikolwiek inny sposób, że jest autoryzowanym użytkownikiem produktu (np. przedstawiając dowód zakupu).

  WAŻNE OGRANICZENIE USŁUG GWARANCYJNYCH DOTYCZĄCYCH iPHONE'A I iPADA.

  W przypadku modeli iPad w wersji z funkcjonalnością telefonii komórkowej oraz modeli iPhone, gwarancja obejmuje państwa członkowskie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Szwajcarię. Poza tym regionem, opcje obsługi serwisowej mogą być ograniczone ze względów technicznych, na które Apple nie ma wpływu; odpowiednie informacje dotyczące modeli iPad z funkcjonalnością telefonii komórkowej oraz modeli iPhone można znaleźć na stronie: oraz .

  W przypadku modeli iPad gwarancja nie obejmuje Chin ze względu na różnice w łączności WiFi, na które Apple nie ma wpływu.

  Usługi gwarancyjne w odniesieniu do produktów iPhone i iPad może wykonywać wyłącznie Apple lub Autoryzowany dostawca usług Apple.

  OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  JEŚLI W POSIADANYM PRZEZ UŻYTKOWNIKA PRODUKCIE APPLE MOŻE BYĆ PRZECHOWYWANE OPROGRAMOWANIE, DANE LUB INNE INFORMACJE, WÓWCZAS ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA I JAKO ZABEZPIECZENIE PRZED MOŻLIWYMI AWARIAMI UŻYTKOWNIK POWINIEN OKRESOWO TWORZYĆ KOPIE ZAPASOWE TAKICH INFORMACJI ZAWARTYCH NA NOŚNIKU DANYCH PRODUKTU APPLE.

  Przed oddaniem Produktu Apple do naprawy gwarancyjnej użytkownik powinien utworzyć oddzielną kopię zapasową materiałów znajdujących się na nośniku danych, usunąć z niego wszelkie dane osobowe i wyłączyć wszystkie hasła zabezpieczające. Podczas wykonywania usługi gwarancyjnej zawartość nośnika danych takiego Produktu Apple może bowiem zostać wymazana, zastąpiona lub ponownie sformatowana.

  Po wykonaniu usługi gwarancyjnej Produkt Apple użytkownika lub produkt zamienny zostanie użytkownikowi zwrócony w takiej konfiguracji, w jakiej został mu oryginalnie sprzedany, z uwzględnieniem stosownych aktualizacji. W ramach usługi gwarancyjnej Apple może zainstalować w Produkcie Apple aktualizacje oprogramowania systemowego, które uniemożliwią przywrócenie wcześniejszej wersji takiego oprogramowania. W wyniku takiej aktualizacji zainstalowane w Produkcie Apple programy podmiotów trzecich mogą nie być zgodne z Produktem Apple lub mogą nie działać z Produktem Apple.

  Użytkownik może chcieć skorzystać z serwisu w kraju niebędącym krajem zakupu, musi jednak wówczas przestrzegać wszelkich stosownych przepisów importowych i eksportowych oraz uiścić wszystkie opłaty celne, podatek VAT oraz inne stosowne podatki i opłaty.

  Ważne: Produktu Apple nie wolno otwierać, chyba że w podręczniku użytkownika opisano sposób jego otwierania.

  ROZPATRYWANIE ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH PRZEZ APPLE

  Jeżeli w ramach niniejszej gwarancji, użytkownik złoży roszczenie zgodnie z niniejszą gwarancją, Apple według własnego uznania:

  (i) naprawi Produkt Apple przy użyciu nowych części lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (ii) wymieni Produkt Apple na taki sam model (lub za zgodą użytkownika na produkt o podobnej funkcjonalności) zbudowany z nowych i/lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (iii) zwróci cenę zakupu w zamian za zwrot Produktu Apple.

  Jeżeli w wykonaniu obowiązków wynikających z rocznej gwarancji Apple, Apple dostarczy użytkownikowi wolny od wad produkt w zamian za produkt wadliwy lub przeprowadzi istotną naprawę produktu objętego niniejszą gwarancją, bieg okresu gwarancji rozpoczyna się na nowo od momentu dostarczenia produktu wolnego od wad lub zwrotu użytkownikowi produktu naprawionego. Jeżeli Apple wymieni część produktu, wówczas powyższe postanowienie będzie stosowało się odpowiednio do części, która została wymieniona. W przypadku napraw, które nie były istotne, okres gwarancji ulega wydłużeniu o czas, w którym użytkownik nie mógł korzystać z produktu ze względu na wystąpienie wady.

  Jeśli produkt zostanie oddany do serwisu w kraju innym niż kraj zakupu Produktu Apple, Apple może naprawić albo wymienić produkty lub części na porównywalne produkty lub części zgodne z standardami obowiązującymi w tym kraju.

  KORZYSTANIE Z USŁUG GWARANCYJNYCH

  Przed skorzystaniem z usług gwarancyjnych należy zapoznać się z następującymi zasobami informacji:

  Informacje dotyczące wsparcia na całym świecie

  Autoryzowani dostawcy usług Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i Sklepy Apple Store

  Wsparcie techniczne i serwis Apple

  Bezpłatne wsparcie techniczne Apple

  Jeśli użytkownik nie ma dostępu do Internetu lub po skorzystaniu z powyższych zasobów Produkt Apple wciąż nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z przedstawicielem Apple lub w stosownych przypadkach ze Sklepem Apple Store ("Sklep Apple Store") lub Autoryzowanym Dostawcą Usług Apple. Podmioty te pomogą w określeniu, czy produkt Apple wymaga naprawy oraz w razie potrzeby poinformują użytkownika, w ramach której z poniższych opcji usług gwarancyjnych Apple zapewni serwis produktu.

  Przed wykonaniem usług gwarancyjnych Apple lub agenci Apple mogą wymagać od użytkownika przekazania szczegółowych informacji na temat dowodu sprzedaży, podania odpowiedzi na pytania ułatwiające zdiagnozowanie możliwych problemów oraz zastosowania się do procedury Apple dotyczącej uzyskania usług gwarancyjnych, na przykład wykonania instrukcji w zakresie sposobu opakowania i wysyłki Produktów Apple w przypadku serwisu wysyłkowego zgodnie z poniższym opisem.

  Aby na mocy niniejszej rocznej gwarancji Apple skorzystać z serwisu i wsparcia, użytkownik nie musi wykazać, że zgłaszana wada istniała w dniu dostawy.

  OPCJE USŁUG GWARANCYJNYCH

  Apple wykona usługi gwarancyjne poprzez jedną z następujących opcji:

  (i) Serwis stacjonarny. Apple może zażądać od użytkownika zwrotu Produktu Apple do Sklepu Apple Store lub Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple, gdzie jest dostępny serwis stacjonarny. Produkt Apple może zostać wysłany do Serwisu Apple Repair Service („Serwis ARS”) w celu naprawy. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończeniu naprawy użytkownik musi niezwłocznie odebrać Produkt Apple ze Sklepu Apple Store lub od Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple. W przeciwnym razie Produkt Apple zostanie wysłany z Serwisu ARS bezpośrednio na adres użytkownika, na koszt Apple.

  (ii) Serwis wysyłkowy. Jeśli Apple postanowi naprawić produkt za pośrednictwem serwisu wysyłkowego, wyśle do użytkownika opłacone listy przewozowe oraz w stosownych przypadkach opakowanie oraz instrukcje jak prawidłowo zapakować produkt Apple i zaadresować paczkę, aby umożliwić użytkownikowi wysłanie Produktu Apple do Serwisu ARS lub Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple. Instrukcje zostaną przekazane pocztą elektroniczną lub w formie papierowej wraz z materiałem opakowaniowym. Po zakończeniu naprawy serwis ARS lub Autoryzowany Dostawca Usług Apple zwróci Produkt Apple użytkownikowi. Jeśli użytkownik zastosuje się do instrukcji dotyczących metody opakowania i wysyłki, Apple pokryje koszty wysyłki z adresu i na adres użytkownika.

  (iii) Serwis z częściami do samodzielnej naprawy. W ramach samodzielnej naprawy Apple dostarczy użytkownikowi produkt zamienny lub części lub akcesoria do produktu, takie jak mysz lub klawiatura, które można łatwo wymienić bez użycia narzędzi. Uwaga: Apple nie pokryje kosztów robocizny poniesionych przez użytkownika w związku z samodzielną naprawą. W celu uzyskania dalszej pomocy w związku z wymianą, należy skontaktować się z Apple pod numerem telefonu podanym poniżej lub udać się do Sklepu Apple Store lub Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple. Jeśli Apple postanowi wykonać usługę gwarancyjną w ramach opcji samodzielnej naprawy, obowiązuje następująca procedura:

  (a) W przypadku usługi gwarancyjnej, w której Apple wymaga zwrotu wymienianego produktu, części lub akcesorium: Apple może wymagać autoryzacji karty kredytowej jako zabezpieczenia ceny detalicznej produktu, części lub akcesorium zamiennego oraz stosownych kosztów wysyłki. Apple wyśle produkt, część lub akcesorium zamienne do użytkownika razem z instrukcjami dotyczącymi wymiany, w razie potrzeby, oraz określi wymagania w zakresie zwrotu wymienianego produktu lub części. Jeśli użytkownik wykona te instrukcje, Apple anuluje autoryzację karty kredytowej, nie zostanie zatem pobrana od użytkownika opłata za produkt lub część ani za ich wysyłkę z adresu i na adres użytkownika. Jeśli użytkownik nie może dokonać autoryzacji karty kredytowej, tego rodzaju usługa gwarancyjna może być niedostępna dla użytkownika, a Apple zaproponuje alternatywne możliwości serwisowe.

  (b) W przypadku usługi gwarancyjnej, w ramach której Apple nie wymaga zwrotu wymienianego produktu, części lub akcesorium: Apple wyśle do użytkownika bezpłatnie produkt, część lub akcesorium zamienne w razie potrzeby razem z instrukcjami dotyczącymi instalacji oraz określi wymagania w zakresie utylizacji wymienianego produktu, części lub akcesorium.

  OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

  (i) Całość umowy:

  Na podstawie niniejszej rocznej gwarancji Apple użytkownikowi przysługują wyłącznie gwarancje i środki prawne oraz inne warunki, które zostały w niej wyraźnie wymienione. Gwarancja ta nie wyłącza ani nie ogranicza żadnych praw wynikających z przepisów prawa konsumenckiego lub powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

  (ii) Zastrzeżenie dotyczące danych:

  Apple nie gwarantuje, nie oświadcza ani nie zobowiązuje się, że w ramach niniejszej gwarancji będzie w stanie naprawić albo wymienić dowolny Produkt Apple bez narażenia na ryzyko utraty informacji lub danych przechowywanych w tym Produkcie Apple lub bez utraty takich informacji lub danych.

  (iii) Ograniczenie odpowiedzialności:

  Apple nie ponosi odpowiedzialności za szkody niespowodowane z winy Apple ani za utratę danych. W przypadku użytkowników będących przedsiębiorcami Apple nie ponosi również odpowiedzialności za utracone zyski lub korzyści.

  Powyższe wyłączenia nie mają zastosowania w przypadku (i) śmierci lub uszkodzenia ciała, (ii) oszustwa lub rażącego zaniedbania, (iii) umyślnego wprowadzenia w błąd lub (iv) wszelkiej innej odpowiedzialności, której nie można ograniczyć lub wyłączyć z mocy prawa.

  POSTANOWIENIA OGÓLNE

  Żaden z odsprzedawców, agentów ani pracowników Apple nie jest upoważniony do zmiany, rozszerzenia ani uzupełnienia niniejszej gwarancji.

  Jeżeli którekolwiek z postanowień zostanie uznane za niezgodne z prawem lub niemożliwe do wykonaniaz mocy prawa, zostanie ono wyłączone z niniejszej gwarancji bez uszczerbku dla pozostałych postanowień.

  011916 Poland Universal Warranty v2


  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta. com/pl/pl/"> Autoryzowani dostawcy usług Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i Sklepy Apple Store

  (ii) Serwis wysyłkowy.

  100615-Poland-Universal-Warranty-v2

  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta.

  Ważne: Roczna gwarancja Apple obowiązuje dodatkowo do ustawowych uprawnień konsumenta i w żaden sposób ich nie wyklucza, ani nie ogranicza.

  Konsumenci mogą wykonywać swoje prawa wynikające z rękojmi na wady produktu niezależnie od praw przysługujących im na podstawie rocznej gwarancji Apple. html">https://www.

  PRZEDMIOT GWARANCJI

  Apple Distribution International z siedzibą pod adresem Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork w Irlandii (lub stosowny następca prawny) ("Apple") udziela gwarancji na sprzęt i akcesoria oznaczone marką Apple znajdujące się w oryginalnym opakowaniu ("Produkt Apple") obejmującej wady materiałowe i wady wykonania pojawiające się podczas normalnego używania produktu zgodnie z Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi i innymi opublikowanymi wytycznymi dotyczącymi Produktu Apple, na okres JEDNEGO (1) ROKU od daty pierwotnego zakupu detalicznego dokonanego przez nabywcę będącego użytkownikiem końcowym ("Okres gwarancji").

  W przypadku żądania usługi gwarancyjnej w kraju, w którym Apple nie ma Sklepu Apple Store ani Autoryzowanego dostawcy usług Apple ("Autoryzowany dostawca usług Apple"), (aktualny wykaz punktów serwisowych znajduje się w linku zamieszczonym poniżej) opcje serwisowe mogą być ograniczone. Jeśli w takim kraju dana opcja serwisowa dla Produktu Apple nie jest dostępna, Apple lub agenci Apple powiadomią użytkownika przed wykonaniem żądanej usługi gwarancyjnej o wszelkich dodatkowych kosztach wysyłki i obsługi, jakie mogą zostać pobrane.

  Niniejsza gwarancja nie dotyczy (a) części, które zużywają się z upływem czasu, takich jak baterie lub powłoki ochronne, chyba że uszkodzenia powstały w wyniku wad materiałowych lub wad wykonania; (b) drobnych uszkodzeń, w tym zadrapań, wgnieceń lub pęknięć plastikowych elementów portów; (c) uszkodzeń powstałych w wyniku używania produktu z produktem osoby trzeciej lub z produktem, który nie jest zgodny ze specyfikacjami Produktu Apple; (d) uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, nadużycia, nieprawidłowej eksploatacji, kontaktu z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) uszkodzeń powstałych w wyniku używania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi przez Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi lub innymi instrukcjami dotyczącymi Produktu Apple; (f) uszkodzeń powstałych w wyniku przeprowadzania czynności serwisowych (łącznie z aktualizacjami i rozszerzeniami) przez osoby niebędące przedstawicielami Apple ani Autoryzowanym dostawcą usług Apple ("Autoryzowany dostawca usług Apple"); (g) Produktu Apple, który bez pisemnej zgody Apple został zmodyfikowany tak, że zmienił się sposób jego działania lub możliwości. Dla uniknięcia wątpliwości, instalacja i korzystanie z aplikacji nabytych w Apple App Store lub z aktualizacji sprzętu zgodnych ze specyfikacjami technicznymi opisanymi w instrukcji Produktu Apple pozostają bez wpływu na niniejszą gwarancję; (h) w przypadku usunięcia lub zatarcia jakiegokolwiek numeru seryjnego Produktu Apple lub (i) w przypadku, gdy Apple otrzyma informacje od właściwych organów publicznych, że Produkt Apple jest kradziony, lub jeżeli użytkownik nie jest w stanie dezaktywować chronionych hasłem środków ochrony przed nieuprawnionym dostępem do Produktu Apple, chyba że użytkownik jest w stanie udowodnić w jakikolwiek inny sposób, że jest autoryzowanym użytkownikiem produktu (np.

  Ponieważ funkcjonalność telefonii komórkowej w zakresie LTE dotyczące modeli iPad w wersji z funkcjonalnością telefonii komórkowej i modeli iPhone została zaprojektowana tak, aby działały w określonych państwach i regionach, Apple może ograniczyć obsługę serwisową w przypadku modeli iPad w wersji z funkcjonalnością telefonii komórkowej i iPhone zakupionych w państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz w Szwajcarii do obszaru EOG oraz Szwajcarii. Więcej informacji na temat funkcjonalności telefonii komórkowej dostępnej dla modeli iPad oraz iPhone można znaleźć na stronie www. com/iPhone/LTE and www. com/iPad/LTE. Dodatkowo, w przypadku iPad, może zostać ograniczona w Chinach z uwagi na obiektywne różnice techniczne w zakresie łączności Wi-Fi.

  ROZPATRYWANIE ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH PRZEZ APPLE

  Jeżeli w ramach niniejszej gwarancji, użytkownik złoży roszczenie zgodnie z niniejszą gwarancją, Apple według własnego uznania:

  (i) naprawi Produkt Apple przy użyciu nowych części lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (ii) wymieni Produkt Apple na równoważny produkt o równoważnych funkcjach, zbudowany z nowych i/lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, lub - za zgodą użytkownika - na produkt, o co najmniej równoważnych funkcjach podlegającemu wymianie Produktowi Apple, i który składa się z części nowych i/lub wcześniej używanych, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (iii) zwróci cenę zakupu w zamian za zwrot Produktu Apple. com/support/country">Informacje dotyczące wsparcia na całym świecie

  Autoryzowani dostawcy usług Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i Sklepy Apple Store

  Wsparcie techniczne i serwis Apple

  Bezpłatne wsparcie techniczne Apple

  Jeśli użytkownik nie ma dostępu do Internetu lub po skorzystaniu z powyższych zasobów Produkt Apple wciąż nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z przedstawicielem Apple lub w stosownych przypadkach ze Sklepem Apple Store ("Sklep Apple Store") lub Autoryzowanym Dostawcą Usług Apple.

  OPCJE USŁUG GWARANCYJNYCH

  Apple wykona usługi gwarancyjne poprzez jedną z następujących opcji, a sposób wykonania usługi gwarancyjnej wybierze w zależności od okoliczności, a w szczególności w zależności od typu Produktu Apple:

  (i) Serwis stacjonarny. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończeniu naprawy użytkownik musi bezzwłocznie odebrać Produkt Apple ze Sklepu Apple Store lub od Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple. W przeciwnym razie Produkt Apple zostanie wysłany z Serwisu ARS bezpośrednio do lokalizacji użytkownika. Jeśli użytkownik zastosuje się do instrukcji dotyczących metody opakowania i wysyłki, Apple pokryje koszty wysyłki z lokalizacji i do lokalizacji użytkownika. Jeśli użytkownik wykona te instrukcje, Apple anuluje autoryzację karty kredytowej, nie zostanie zatem pobrana od użytkownika opłata za produkt lub część ani za ich wysyłkę z lokalizacji i do lokalizacji użytkownika. Gwarancja ta nie wyłącza ani nie ogranicza żadnych praw wynikających z przepisów prawa konsumenckiego lub powszechnie obowiązujących przepisów prawa cywilnego.

  (ii) Zastrzeżenie dotyczące danych:

  Apple nie gwarantuje, nie oświadcza ani nie zobowiązuje się, że w ramach niniejszej gwarancji będzie w stanie naprawić albo wymienić dowolny Produkt Apple bez narażenia na ryzyko informacji lub danych przechowywanych w tym Produkcie Apple lub bez utraty takich informacji lub danych.

  Postanowienia niniejszej gwarancji nie mają zastosowania w przypadku (i) śmierci lub uszkodzenia ciała, (ii) oszustwa lub rażącego zaniedbania, (iii) umyślnego wprowadzenia w błąd lub (iv) wszelkiej innej odpowiedzialności, której nie można ograniczyć lub wyłączyć z mocy prawa.

  PRYWATNOŚĆ

  Apple będzie przechowywać informacje klientów i korzystać z nich w celu umożliwienia klientom wykonania ich praw wynikających z gwarancji oraz w celach związanych z jakością i usługami.

  Jeżeli którekolwiek z postanowień zostanie uznane za niezgodne z prawem lub niemożliwe do wykonania przez właściwy organ upoważniony do tego na podstawie przepisów prawa (np. sądy), zostanie ono wyłączone z niniejszej gwarancji bez uszczerbku dla zgodności z prawem lub wykonalności pozostałych postanowień.

  030215 Poland Universal Warranty v2


  PRAWO KONSUMENCKIE

  Roczna gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta. Na jej mocy użytkownik uzyskuje uprawnienia inne niż przewidziane przez prawo konsumenckie, w tym w szczególności uprawnienia dotyczące produktów niezgodnych z umową.

  Uprawnienia wynikające z rocznej gwarancji Apple uzupełniają zatem (a nie zastępują) uprawnienia wynikające z prawa konsumenckiego.

  Konsumenci mogą wybrać, czy chcą oddać produkt do serwisu w ramach rocznej gwarancji Apple czy w ramach uprawnień wynikających z prawa konsumenckiego.

  Ważne: postanowienia rocznej gwarancji Apple nie mają zastosowania do roszczeń wynikających z prawa konsumenckiego.

  Więcej informacji na temat prawa konsumenckiego można znaleźć na stronie Apple () lub uzyskać w urzędzie ochrony konkurencji i konsumentów.

  PRZEDMIOT GWARANCJI

  Apple Distribution International z siedzibą pod adresem Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork w Irlandii (lub stosowny następca prawny) ("Apple") udziela gwarancji na produkty i akcesoria oznaczone marką Apple znajdujące się w oryginalnym opakowaniu ("Produkt Apple") obejmującej wady materiałowe i jakościowe pojawiające się podczas normalnego używania produktu zgodnie z opublikowanymi przez Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi i innymi instrukcjami dotyczącymi Produktu Apple. Gwarancja ta obowiązuje przez okres JEDNEGO (1) ROKU od daty pierwotnego zakupu detalicznego dokonanego przez nabywcę będącego użytkownikiem końcowym ("Okres gwarancji"). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad materiałowych i jakościowych użytkownik może skierować swoje roszczenia do Apple nawet wtedy, gdy zakupił Produkt Apple u innego sprzedawcy.

  Uwaga: wszelkie roszczenia z tytułu rocznej ograniczonej gwarancji Apple podlegają postanowieniom niniejszej gwarancji.

  Ponadto, Apple zapewni użytkownikowi dostęp do telefonicznego wsparcia technicznego przez okres dziewięćdziesięciu (90) dni od daty dostawy produktów Apple.

  POZA PRZEDMIOTEM GWARANCJI

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje nieoznaczonego marką Apple sprzętu ani oprogramowania, nawet znajdującego się w opakowaniu lub sprzedawanego ze sprzętem Apple.

  W przypadku żądania naprawy w kraju niebędącym krajem zakupu Produktu Apple opcje serwisowe mogą być ograniczone. Jeśli w takim kraju dana opcja serwisowa dla Produktu Apple nie jest dostępna, Apple powiadomi użytkownika o wszelkich dodatkowych kosztach wysyłki i obsługi, jakie mogą zostać pobrane przed wykonaniem żądanej usługi.

  Niniejsza gwarancja nie dotyczy (a) części, które zużywają się z upływem czasu, takich jak baterie lub powłoki ochronne, chyba że uszkodzenia powstały w wyniku wad materiałowych lub jakościowych; (b) drobnych uszkodzeń, w tym zadrapań, wgnieceń lub pęknięć plastikowych elementów portów; (c) uszkodzeń powstałych w wyniku używania objętego gwarancją produktu z innym produktem; (d) uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, nadużycia, nieprawidłowej eksploatacji, kontaktu z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) uszkodzeń powstałych w wyniku używania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi przez Apple podręcznikami użytkownika, danymi technicznymi lub innymi instrukcjami dotyczącymi Produktu Apple; (f) uszkodzeń powstałych w wyniku przeprowadzania czynności serwisowych (łącznie z aktualizacjami i rozszerzeniami) przez osoby niebędące przedstawicielami Apple ani Autoryzowanym dostawcą usług Apple ("Autoryzowany Dostawca Usług Apple"); (g) Produktu Apple, który bez pisemnej zgody Apple został zmodyfikowany tak, że zmienił się sposób jego działania; (h) uszkodzeń spowodowanych normalnym zużyciem lub w inny sposób wynikających z normalnego starzenia się Produktu Apple, a także nie ma zastosowania (i) w przypadku usunięcia lub zatarcia jakiegokolwiek numeru seryjnego Produktu Apple lub (j) w przypadku, gdy produkt jest kradziony lub gdy Apple ma powody, aby na podstawie informacji przekazanych przez organy ochrony porządku publicznego sądzić, że produkt jest kradziony.

  WAŻNE OGRANICZENIE USŁUG GWARANCYJNYCH DOTYCZĄCYCH iPHONE'A I iPADA.

  Apple może ograniczyć usługę w zakresie iPada i iPhone'a do EOG i Szwajcarii. Napraw produktów iPhone i iPad może dokonywać wyłącznie Apple lub Autoryzowany Dostawca Usług Apple.

  OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  JEŚLI W POSIADANYM PRZEZ UŻYTKOWNIKA PRODUKCIE APPLE MOŻE BYĆ PRZECHOWYWANE OPROGRAMOWANIE, DANE LUB INNE INFORMACJE, WÓWCZAS ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA I JAKO ZABEZPIECZENIE PRZED MOŻLIWYMI AWARIAMI UŻYTKOWNIK POWINIEN OKRESOWO TWORZYĆ KOPIE ZAPASOWE TAKICH INFORMACJI ZAWARTYCH NA NOŚNIKU DANYCH PRODUKTU APPLE.

  Przed oddaniem Produktu Apple do naprawy gwarancyjnej użytkownik powinien utworzyć oddzielną kopię zapasową materiałów znajdujących się na nośniku danych, usunąć z niego wszelkie dane osobowe i wyłączyć wszystkie hasła zabezpieczające. Podczas naprawy zawartość nośnika danych takiego Produktu Apple może bowiem zostać wymazana, zastąpiona lub ponownie sformatowana.

  Po wykonaniu usługi gwarancyjnej Produkt Apple użytkownika lub produkt zamienny zostanie użytkownikowi zwrócony w takiej konfiguracji, w jakiej został mu oryginalnie sprzedany, z uwzględnieniem stosownych aktualizacji.

  Użytkownik może oddać produkt do naprawy w kraju niebędącym krajem zakupu, musi jednak wówczas przestrzegać wszelkich stosownych przepisów importowych i eksportowych oraz uiścić wszystkie opłaty celne, podatek VAT oraz inne stosowne podatki i opłaty.

  Ważne: Produktu Apple nie wolno otwierać, chyba że w podręczniku użytkownika opisano sposób jego otwierania.

  ROZPATRYWANIE ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH PRZEZ APPLE

  Jeśli użytkownik złoży ważne roszczenie w ramach niniejszej gwarancji, Apple według własnego uznania:

  (i) naprawi Produkt Apple przy użyciu nowych części lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (ii) wymieni Produkt Apple na produkt o co najmniej równoważnych funkcjach, zbudowany z nowych lub wcześniej używanych części, które są równoważne nowym częściom pod względem działania i niezawodności, albo

  (iii) zwróci cenę zakupu w zamian za zwrot Produktu Apple.

  Po wymianie produktu lub części albo po zwrocie kosztów wszelkie elementy zamienne stają się własnością użytkownika, a elementy wymienione lub takie, za które zwrot został dokonany przez Apple, stają się własnością Apple.

  Produkt zamienny lub część zamienna albo naprawiony Produkt Apple przejmują pozostały okres gwarancji oryginalnego Produktu Apple lub podlegają takiej gwarancji przez okres dziewięćdziesięciu (90) dni od daty wymiany albo naprawy, w zależności od tego, który okres jest dłuższy.

  KORZYSTANIE Z USŁUG GWARANCYJNYCH

  Przed skorzystaniem z usług gwarancyjnych należy zapoznać się z następującymi zasobami informacji:

  • Informacje dotyczące wsparcia na całym świecie
  • Autoryzowani dostawcy usług Apple, autoryzowani sprzedawcy Apple i sklepy Apple Retail Store
  • Wsparcie techniczne i serwis Apple
  • Bezpłatne wsparcie techniczne Apple

  Jeśli użytkownik nie ma dostępu do Internetu lub po skorzystaniu z powyższych zasobów Produkt Apple wciąż nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z przedstawicielem Apple lub w stosownych przypadkach ze Sklepem Apple Store ("Sklep Apple Store") lub Autoryzowanym Dostawcą Usług Apple. Podmioty te pomogą w określeniu, czy produkt Apple wymaga oddania do serwisu oraz w razie potrzeby poinformują użytkownika, w ramach której z poniższych opcji usług gwarancyjnych Apple taki produkt naprawi.

  Przed wykonaniem usług gwarancyjnych Apple lub agenci Apple mogą wymagać od użytkownika przekazania szczegółowych informacji na temat dowodu sprzedaży, podania odpowiedzi na pytania ułatwiające zdiagnozowanie możliwych problemów oraz zastosowania się do procedury Apple dotyczącej usług gwarancyjnych, na przykład wykonania instrukcji w zakresie sposobu opakowania i wysyłki produktów Apple w przypadku serwisu wysyłkowego zgodnie z poniższym opisem.

  Aby na mocy niniejszej rocznej gwarancji Apple skorzystać z serwisu i wsparcia, użytkownik nie musi wykazać, że zgłaszana niezgodność istniała w dniu dostawy, chyba że byłoby to niezgodne z charakterem tej niezgodności.

  OPCJE USŁUG GWARANCYJNYCH

  Apple wykona usługi gwarancyjne wedle własnego uznania i w zależności od okoliczności, w szczególności w zależności od typu Produktu Apple, w ramach następujących opcji:

  (i) Serwis stacjonarny. Apple może zażądać od użytkownika zwrotu Produktu Apple do Sklepu Apple Store lub Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple, gdzie jest dostępny serwis stacjonarny. Produkt Apple może zostać wysłany do Serwisu Apple Repair Service ("Serwis ARS") w celu naprawy. W przeciwnym razie Produkt Apple zostanie wysłany bezpośrednio z Serwisu ARS do lokalizacji użytkownika.

  (ii) Serwis wysyłkowy. Jeśli Apple postanowi naprawić produkt za pośrednictwem serwisu wysyłkowego, wyśle do użytkownika opłacone listy przewozowe oraz w stosownych przypadkach opakowanie, aby umożliwić użytkownikowi wysłanie Produktu Apple do Serwisu ARS lub Autoryzowanego Dostawcy Usług Apple zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez Apple. Jeśli użytkownik zastosuje się do wszystkich instrukcji, Apple pokryje koszty wysyłki z lokalizacji i do lokalizacji użytkownika.

  (iii) Serwis z częściami do samodzielnej naprawy. W ramach samodzielnej naprawy Apple dostarczy użytkownikowi produkt zamienny lub części lub akcesoria do produktu, takie jak mysz lub klawiatura, które można łatwo wymienić bez użycia narzędzi. Uwaga: Apple nie pokryje kosztów robocizny poniesionych przez użytkownika w związku z samodzielną naprawą. Jeśli Apple postanowi naprawić produkt w ramach opcji samodzielnej naprawy, obowiązuje następująca procedura:

  (a) W przypadku naprawy, w której Apple wymaga zwrotu wymienianego produktu, części lub akcesorium: Apple może wymagać autoryzacji karty kredytowej jako zabezpieczenia ceny detalicznej produktu, części lub akcesorium zamiennego oraz pokrycia stosownych kosztów wysyłki. W razie potrzeby Apple wyśle produkt, część lub akcesorium zamienne do użytkownika razem z instrukcjami dotyczącymi wymiany oraz określi wymagania w zakresie zwrotu wymienianego produktu lub części. Jeśli użytkownik nie może dokonać autoryzacji karty kredytowej, usługa serwisowa może być niedostępna dla użytkownika, a Apple zaproponuje alternatywne możliwości naprawy.

  (b) W przypadku naprawy, w ramach której Apple nie wymaga zwrotu wymienianego produktu, części lub akcesorium: Apple w razie potrzeby wyśle do użytkownika bezpłatnie produkt, część lub akcesorium zamienne razem z instrukcjami dotyczącymi instalacji oraz określi wymagania w zakresie utylizacji wymienianego produktu, części lub akcesorium.

  OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

  (i) Całość umowy:

  Poza uprawnieniami przewidzianymi w prawie konsumenckim, które przysługują użytkownikowi zgodnie z opisem na początku niniejszego dokumentu, wszelkie gwarancje, warunki lub inne postanowienia niewymienione w niniejszym dokumencie gwarancyjnym są wyłączone z niniejszej rocznej gwarancji Apple. W niektórych krajach nie są dozwolone ograniczenia dotyczące okresu obowiązywania takich gwarancji, warunków lub postanowień dorozumianych, w związku z czym opisane powyżej ograniczenie może zatem nie mieć zastosowania.

  (iii) Ograniczenie odpowiedzialności:

  Apple nie ponosi odpowiedzialności za:

  1. straty niespowodowane naruszeniem przez Apple postanowień niniejszej gwarancji;
  2. straty lub szkody, które w chwili zakupu produktu nie stanowiły dających się racjonalnie przewidzieć konsekwencji naruszenia przez Apple postanowień niniejszej gwarancji; lub
  3. straty związane z jakąkolwiek działalnością użytkownika, utratę danych, utracone zyski lub utracone korzyści.

  Postanowienia niniejszej gwarancji nie mają zastosowania w przypadku (i) śmierci lub uszkodzenia ciała, (ii) oszustwa lub rażącego zaniedbania, (iii) umyślnego wprowadzenia w błąd oraz (iv) wszelkiej innej odpowiedzialności, której nie można ograniczyć lub wyłączyć z mocy prawa.

  PRYWATNOŚĆ

  Apple będzie przechowywać informacje klientów i korzystać z nich zgodnie z Polityką Prywatności Klientów Apple dostępną pod adresem www. com/legal/warranty/privacy.

  POSTANOWIENIA OGÓLNE

  Żaden z odsprzedawców, agentów ani pracowników Apple nie jest upoważniony do zmiany, rozszerzenia ani uzupełnienia niniejszej gwarancji.

  Jeśli którekolwiek z postanowień zostanie uznane za niezgodne z prawem lub niemożliwe do wykonania, zostanie ono wyłączone z niniejszej gwarancji bez uszczerbku dla zgodności z prawem lub wykonalności pozostałych postanowień.

  PRAWA KONSUMENTA I OGRANICZENIA

  NA PODSTAWIE NINIEJSZEJ GWARANCJI UŻYTKOWNIK UZYSKUJE SZCZEGÓLNE UPRAWNIENIA, PRZY CZYM MOGĄ MU PRZYSŁUGIWAĆ INNE UPRAWNIENIA, KTÓRE RÓŻNIĄ SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD STANU (ALBO KRAJU LUB PROWINCJI). O ILE NIE JEST TO DOZWOLONE PRZEZ PRAWO, APPLE NIE WYŁĄCZA, NIE OGRANICZA ANI NIE ZAWIESZA INNYCH UPRAWNIEŃ, JAKIE MOGĄ PRZYSŁUGIWAĆ UŻYTKOWNIKOWI, W TYM UPRAWNIEŃ, JAKIE MOGĄ WYNIKAĆ Z NIEZGODNOŚCI Z UMOWĄ SPRZEDAŻY. ABY UZYSKAĆ PEŁNE INFORMACJE NA TEMAT PRZYSŁUGUJĄCYCH UPRAWNIEŃ UŻYTKOWNIK POWINIEN ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRAWEM OBOWIĄZUJĄCYM W JEGO KRAJU, PROWINCJI LUB STANIE.

  OGRANICZENIA GWARANCJI Z ZASTRZEŻENIEM PRAWA KONSUMENCKIEGO

  W ZAKRESIE DOZWOLONYM PRZEZ PRAWO NINIEJSZA GWARANCJA I ŚRODKI PRAWNE W NIEJ PRZEWIDZIANE ZASTĘPUJĄ I STANOWIĄ WYŁĄCZNE GWARANCJE, ŚRODKI PRAWNE I WARUNKI, USTNE LUB PISEMNE, USTAWOWE, WYRAŹNE LUB DOROZUMIANE. W ZAKRESIE DOZWOLONYM PRZEZ PRAWO APPLE WYRAŹNIE WYŁĄCZA WSZELKIE RĘKOJMIE LUB GWARANCJE DOROZUMIANE, W TYM W SZCZEGÓLNOŚCI GWARANCJĘ ZBYWALNOŚCI I GWARANCJĘ PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU ORAZ GWARANCJĘ BRAKU WAD UKRYTYCH. JEŻELI APPLE NIE MOŻE WYŁĄCZYĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI Z TYTUŁU TAKICH GWARANCJI, WÓWCZAS APPLE OGRANICZA OKRES OBOWIĄZYWANIA WSZYSTKICH TAKICH GWARANCJI DO OKRESU OBOWIĄZYWANIA NINIEJSZEJ WYRAŹNEJ GWARANCJI, A GWARANCJE TE BĘDĄ OGRANICZONE DO NAPRAWY LUB WYMIANY, ZGODNIE Z OPISEM PONIŻEJ, WEDLE UZNANIA APPLE. NIEKTÓRE KRAJE (STANY I PROWINCJE) NIE ZEZWALAJĄ NA OGRANICZENIA DOTYCZĄCE CZASU OBOWIĄZYWANIA GWARANCJI DOROZUMIANEJ (LUB WARUNKU), W ZWIĄZKU Z CZYM POWYŻSZE OGRANICZENIE MOŻE NIE MIEĆ ZASTOSOWANIA DO UŻYTKOWNIKA.

  CO OBEJMUJE NINIEJSZA GWARANCJA?

  Apple udziela gwarancji na produkt sprzętowy iPhone, iPad lub iPod oznaczony marką Apple i akcesoria znajdujące się w oryginalnym opakowaniu („Produkt Apple”), obejmującej wady materiałowe i wady wykonania, pod warunkiem jego normalnego użytkowania zgodnie z opublikowanymi wytycznymi Apple, na okres JEDNEGO (1) ROKU od dnia pierwotnego zakupu w placówce handlu detalicznego przez użytkownika końcowego („Okres Gwarancji”). Opublikowane wytyczne Apple obejmują, między innymi, informacje zawarte w specyfikacjach technicznych, podręcznikach użytkownika i informacjach na temat serwisu.

  Uwaga: Wszystkie reklamacje zgłaszane na podstawie Ograniczonej jednorocznej gwarancji udzielanej przez Apple będą podlegały warunkom określonym w niniejszym dokumencie gwarancji.

  CZEGO NIE OBEJMUJE NINIEJSZA GWARANCJA?

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje sprzętu ani oprogramowania nieoznaczonego marką Apple, nawet jeśli są zapakowane lub sprzedawane razem ze sprzętem Apple. Producenci, dostawcy oraz wydawcy inni niż Apple mogą udzielać własnych gwarancji użytkownikowi, dlatego też użytkownik winien skontaktować się z nimi w celu uzyskania dalszych informacji. Oprogramowanie dystrybuowane przez Apple, oznaczone lub nieoznaczone marką Apple (w tym m. in. oprogramowanie systemowe) nie jest objęte niniejszą gwarancją. Szczegółowe informacje na temat uprawnień przysługujących użytkownikowi w stosunku do takiego oprogramowania są podane w umowie licencyjnej dołączonej do oprogramowania. Apple nie gwarantuje, że korzystanie z Produktu Apple będzie nieprzerwane i wolne od błędów. Apple nie ponosi odpowiedzialności za szkody będące wynikiem niezastosowania się do instrukcji dotyczących korzystania z Produktu Apple.

  Niniejsza gwarancja nie obejmuje: (a) materiałów eksploatacyjnych, takich jak baterie lub osłony ochronne, których stan może się z czasem pogarszać, o ile ich uszkodzenie nie powstało wskutek wad materiałowych lub wad wykonania; (b) niewielkich uszkodzeń, w tym między innymi zadrapań, wgnieceń oraz uszkodzonych plastikowych osłon portów; (c) szkód będących wynikiem używania produktu wraz z innym produktem; (d) szkód będących wynikiem wypadku, nadużycia, nieprawidłowego użytkowania, zetknięcia z cieczą, pożaru, trzęsienia ziemi lub innych przyczyn zewnętrznych; (e) szkód będących wynikiem użytkowania Produktu Apple w sposób niezgodny z opublikowanymi wytycznymi Apple; (f) szkód będących wynikiem serwisu (w tym również uaktualnień i rozszerzeń) wykonanego przez osobę nie będącą przedstawicielem Apple lub Autoryzowanym Serwisantem Apple („AASP”); (g) Produktu Apple, który został zmodyfikowany w sposób zmieniający jego funkcje lub możliwości, bez pisemnej zgody Apple; (h) wad spowodowanych przez normalne zużycie lub w inny sposób w związku z normalnym starzeniem się Produktu Apple lub (i) w przypadku usunięcia, zamazania lub częściowego zniszczenia numeru seryjnego Produktu Apple.

  WAŻNE OGRANICZENIE DOTYCZĄCE SERWISU iPHONE i iPAD

  Apple może ograniczyć serwis gwarancyjny iPhone i iPad do kraju, w którym Apple lub jego Autoryzowani Dystrybutorzy pierwotnie sprzedali Produkt Apple.

  OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  UŻYTKOWNIK POWINIEN OKRESOWO SPORZĄDZAĆ KOPIE ZAPASOWE INFORMACJI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA NOŚNIKACH PAMIĘCI DO PRODUKTU APPLE, W CELU OCHRONY ICH ZAWARTOŚCI ORAZ DLA OCHRONY NA WYPADEK EWENTUALNYCH PRZERW W DZIAŁANIU.

  Przed przekazaniem produktu do serwisu gwarancyjnego Apple lub jego przedstawiciele mogą zażądać od Użytkownika dostarczenia dowodu zakupu, udzielenia odpowiedzi na pytania mające na celu pomoc w rozpoznaniu potencjalnych problemów oraz stosowania się do procedur Apple wymaganych do skorzystania z serwisu gwarancyjnego. Przed przekazaniem Produktu Apple do serwisu gwarancyjnego Użytkownik powinien przygotować oddzielną kopię zapasową zawartości nośników pamięci, usunąć wszelkie informacje prywatne, jakie Użytkownik chce zabezpieczyć oraz wyłączyć wszelkie hasła ochronne.

  PODCZAS SERWISU GWARANCYJNEGO ZAWARTOŚĆ NOŚNIKÓW PAMIĘCI ZOSTANIE UTRACONA LUB PONOWNIE SFORMATOWANA. SPÓŁKA APPLE ANI JEJ PRZEDSTAWICIELE NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIE BĄDŹ UTRATĘ PROGRAMÓW, DANYCH LUB INNYCH INFORMACJI ZAPISANYCH NA NOŚNIKACH PAMIĘCI LUB JAKICHKOLWIEK INNYCH CZĘŚCIACH SERWISOWANEGO PRODUKTU APPLE.

  Po przeprowadzeniu serwisu gwarancyjnego zwrócony Produkt Apple użytkownika lub produkt zamienny będzie skonfigurowany, jak w chwili zakupu, z zastrzeżeniem wprowadzonych aktualizacji. W ramach serwisu gwarancyjnego Apple może zainstalować aktualizacje oprogramowania systemowego, które uniemożliwią przywrócenie starszej wersji tego oprogramowania. W wyniku aktualizacji oprogramowania Produkt Apple może nie być kompatybilny z zainstalowanymi wcześniej aplikacjami innych firm lub może ich nie obsługiwać. Do użytkownika należy ponowne zainstalowanie wszystkich pozostałych programów, danych i informacji. Odzyskiwanie i ponowna instalacja programów, danych i informacji nie wchodzi w zakres niniejszej gwarancji.

  Ważne: Nie należy otwierać Produktu Apple. Otwarcie Produktu Apple może spowodować uszkodzenie nieobjęte niniejszą gwarancją. Niniejszy Produkt Apple powinien być serwisowany wyłącznie przez spółkę Apple lub placówkę Autoryzowanego Serwisanta Apple.

  DZIAŁANIA APPLE W PRZYPADKU NARUSZENIA GWARANCJI

  Jeżeli w Okresie Gwarancji użytkownik zgłosi roszczenie wobec Apple lub placówki Autoryzowanego Serwisanta Apple, Apple wedle własnego uznania (i) dokona naprawy Produktu Apple wykorzystując nowe lub wcześniej używane części, których praca i niezawodność będzie odpowiadać pracy i niezawodności nowych części, (ii) zastąpi Produkt Apple produktem, który oferuje funkcjonalność przynajmniej równoważną funkcjonalności Produktu Apple i jest złożony z nowych i/lub wcześniej używanych części, których praca i niezawodność będzie odpowiadać pracy i niezawodności nowych części, lub (iii) odbierze Produkt Apple zwracając cenę zakupu zapłaconą przez użytkownika.

  Apple może zażądać zastąpienia pewnych części lub produktów instalowanych przez użytkownika. Produkt lub część zamienna, w tym również część możliwa do zainstalowania przez użytkownika, która zostanie zainstalowana zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Apple, zostanie objęta gwarancją do końca okresu gwarancji na Produkt Apple lub przez okres dziewięćdziesięciu (90) dni od daty wymiany lub naprawy, w zależności od tego, który z tych okresów będzie dłuższy. W przypadku wymiany produktu lub części lub zwrotu, użytkownik staje się właścicielem każdego wymienionego elementu, a Apple staje się właścicielem elementu podlegającego wymianie lub zwrotowi.

  JAK KORZYSTAĆ Z SERWISU GWARANCYJNEGO?

  Przed zgłoszeniem wniosku o wykonanie serwisu gwarancyjnego użytkownik powinien zapoznać się z dostępnymi w trybie online informacjami dotyczącymi pomocy, które wskazano poniżej. Jeżeli Produkt Apple nadal nie będzie funkcjonował prawidłowo pomimo wykorzystania w/w informacji, użytkownik winien się skontaktować z przedstawicielem Apple lub, jeżeli ma to zastosowanie, sklepem detalicznym Apple („Sklep Detaliczny Apple”) lub placówką AASP, korzystając z niżej podanych informacji. Przedstawiciel Apple lub placówka Autoryzowanego Serwisanta Apple ustali czy Produkt Apple użytkownika wymaga serwisu i jeżeli tak będzie, poinformuje użytkownika o sposobie jego wykonania. W przypadku kontaktu z Apple drogą telefoniczną mogą mieć zastosowanie inne opłaty w zależności od lokalizacji użytkownika.

  Poniżej przedstawiono informacje dostępne w trybie online wraz ze szczegółami dotyczącymi uzyskiwania serwisu gwarancyjnego.

  OPCJE SERWISU GWARANCYJNEGO

  Apple zapewni serwis gwarancyjny w następujący sposób:

  (i) Serwis w Sklepie Detalicznym Apple lub placówce Autoryzowanego Serwisanta Apple. Użytkownik może zwrócić Produkt Apple w Sklepie Detalicznym Apple lub placówce Autoryzowanego Serwisanta Apple oferującej taki serwis. Serwis będzie wykonywany w lokalizacji lub Sklepie Detalicznym Apple lub AASP może wysłać Produkt Apple użytkownika do placówki Serwisu Naprawczego Apple (“ARS”) w celu dokonania serwisu. Po otrzymaniu powiadomienia, że usługa została wykonana użytkownik winien niezwłocznie odebrać Produkt Apple ze Sklepu Detalicznego Apple lub placówki Autoryzowanego Serwisanta Apple, lub Produkt Apple zostanie wysłany bezpośrednio do lokalizacji użytkownika z placówki Serwisu Naprawczego Apple.

  (ii) Serwis drogą pocztową. Jeżeli Apple ustali, że Produkt Apple użytkownika może zostać przekazany do serwisu drogą pocztową Apple prześle użytkownikowi opłacone z góry listy przewozowe oraz, jeżeli będzie to miało zastosowanie, materiał do pakowania umożliwiający użytkownikowi wysłanie Produktu Apple do placówki Serwisu Naprawczego Apple lub Autoryzowanego Serwisanta Apple zgodnie z instrukcjami Apple. Po wykonaniu serwisu placówka Serwisu Naprawczego Apple lub Autoryzowanego Serwisanta Apple zwróci Produkt Apple użytkownikowi. Apple pokryje koszt wysyłki do i z lokalizacji użytkownika, jeżeli będą przestrzegane wszystkie instrukcje.

  (iii) Usługa wysyłki części do samodzielnej instalacji (DIY). Usługa wysyłania części do samodzielnej instalacji umożliwia użytkownikowi samodzielne wykonanie serwisu Produktu Apple. W przypadku dostępności usługi wysyłki części do samodzielnej instalacji ma zastosowanie następująca procedura.

  (a) Serwis, w przypadku, gdy Apple wymaga zwrotu objętego wymianą produktu lub części. Apple może żądać autoryzacji karty kredytowej jako zabezpieczenia zapłaty ceny detalicznej produktu zastępczego lub części zamiennej oraz odpowiednich kosztów wysyłki. Jeśli użytkownik nie będzie w stanie dokonać autoryzacji karty kredytowej, usługa wysyłki części do samodzielnej instalacji może nie być dostępna dla użytkownika a Apple zaproponuje alternatywne rozwiązanie dotyczące serwisu. Apple wyśle użytkownikowi produkt zastępczy lub część zamienną wraz instrukcją instalacji, jeżeli będzie miało to zastosowanie, oraz żądaniem zwrotu objętego wymianą produktu lub części. Jeśli użytkownik będzie postępował zgodnie z instrukcjami, Apple anuluje autoryzację karty kredytowej, w związku z czym użytkownik nie zostanie obciążony kosztem produktu lub części ani kosztami wysyłki do i z lokalizacji użytkownika. Jeśli użytkownik nie zwróci objętego wymianą produktu lub części zgodnie z instrukcjami albo jeśli taki produkt lub część nie będzie objęta serwisem, Apple obciąży kartę kredytową użytkownika autoryzowaną kwotą.

  (b) Serwis, w przypadku, gdy Apple nie wymaga zwrotu objętego wymianą produktu lub części. Apple wyśle użytkownikowi nieodpłatnie produkt zastępczy lub część zamienną wraz instrukcją instalacji, jeżeli będzie miało to zastosowanie, oraz informacjami na temat wszelkich wymogów dotyczących utylizacji objętego wymianą produktu lub części.

  (c) Apple nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty robocizny, jakie użytkownik ponosi w związku z usługą wysyłki części do samodzielnej instalacji. Jeżeli użytkownik będzie potrzebował dodatkowej pomocy winien skontaktować się z Apple pod numerem telefonu podanym poniżej.

  Apple zastrzega sobie prawo do zmiany trybu wykonywania serwisu gwarancyjnego dla użytkownika oraz uprawnień Produktu Apple do korzystania z określonego trybu wykonywania serwisu. Serwis będzie ograniczony do opcji dostępnych w kraju, w którym następuje zgłoszenie do serwisu. Opcje serwisowe, dostępność części oraz czas realizacji mogą być różne w zależności od kraju. Użytkownik może zostać obciążony kosztami wysyłki oraz kosztami manipulacyjnymi, jeżeli serwis Produktu Apple nie będzie możliwy w kraju, w którym produkt się znajduje. Jeżeli użytkownik zgłosi się do serwisu w innym kraju niż ten, w którym, dokonał pierwotnego zakupu produktu, będzie podlegał wszystkim mającym zastosowanie przepisom importowym i eksportowym oraz będzie odpowiedzialny za koszty cła, podatku VAT oraz innych towarzyszących podatków i opłat. W przypadku dostępności serwisu międzynarodowego spółka Apple może dokonać naprawy wadliwych produktów i części bądź wymienić je na produkty i części odpowiadające lokalnym normom.

  OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

  Z WYJĄTKAMI PRZEWIDZIANYMI W NINIEJSZEJ GWARANCJI, W ZAKRESIE DOZWOLONYM PRZEZ PRAWO, APPLE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY BEZPOŚREDNIE, SZCZEGÓLNE, PRZYPADKOWE I POŚREDNIE WYNIKAJĄCE Z NARUSZENIA GWARANCJI LUB WARUNKU LUB POWSTAŁE NA PODSTAWIE INNEJ TEORII PRAWA, W TYM MIĘDZY INNYMI ZA UTRATĘ DOCHODÓW; UTRATĘ RZECZYWISTYCH LUB PRZEWIDYWANYCH ZYSKÓW (W TYM UTRATĘ ZYSKÓW Z TYTUŁU REALIZACJI UMÓW); SZKODĘ WYNIKAJĄCĄ Z NIEMOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA ZE ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH; UTRATĘ PRZEWIDYWANYCH OSZCZĘDNOŚCI; UTRATĘ KLIENTÓW; UTRATĘ MOŻLIWOŚCI ZAWIERANIA TRANSAKCJI HANDLOWYCH; UTRATĘ RENOMY PRZEDSIĘBIORSTWA (GOODWILL); UTRATĘ REPUTACJI; UTRATĘ DANYCH LUB ICH USZKODZENIE ALBO NARUSZENIE; ANI ZA JAKĄKOLWIEK STRATĘ LUB SZKODĘ BEZPOŚREDNIĄ LUB WYNIKOWĄ NIEZALEŻNIE OD PRZYCZYN JEJ POWSTANIA, WŁĄCZAJĄC W TO WYMIANĘ SPRZĘTU I MIENIA, KOSZTY ODZYSKANIA PROGRAMOWANIA LUB ODTWORZENIA JAKIEGOKOLWIEK PROGRAMU LUB DANYCH PRZECHOWYWANYCH LUB STOSOWANYCH WRAZ Z PRODUKTAMI APPLE, ORAZ NIEZACHOWANIE POUFNOŚCI DANYCH PRZECHOWYWANYCH W PRODUKCIE APPLE.

  POWYŻSZE OGRANICZENIE NIE BĘDZIE MIAŁO ZASTOSOWANIA DO ROSZCZEŃ ZWIĄZANYCH ZE ŚMIERCIĄ LUB USZKODZENIEM CIAŁA LUB USTAWOWEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA UMYŚLNE I RAŻĄCE NIEDBALSTWO I/ LUB ZANIECHANIE. APPLE NIE SKŁADA ŻADNYCH OŚWIADCZEŃ O MOŻLIWOŚCI NAPRAWY PRZEZ APPLE JAKICHKOLWIEK PRODUKTÓW NA PODSTAWIE NINIEJSZEJ GWARANCJI LUB O WYMIANIE PRODUKTU BEZ RYZYKA LUB UTRATY INFORMACJI ZAPISANYCH W PRODUKCIE APPLE.

  NIEKTÓRE STANY (KRAJE I PROWINCJE) NIE ZEZWALAJĄ NA OGRANICZENIE SZKÓD PRZYPADKOWYCH LUB WYNIKOWYCH, W ZWIĄZKU Z CZYM JEST MOŻLIWE, ŻE WYŻEJ WSKAZANE OGRANICZENIA I WYŁĄCZENIA NIE BĘDĄ MIAŁY ZASTOSOWANIA DO UŻYTKOWNIKA.

  PRYWATNOŚĆ

  Spółka Apple będzie przechowywać informacje o klientach oraz korzystać z takich informacji zgodnie z Zasadami zachowania poufności danych klientów spółki Apple, dostępnymi na stronie www. com/legal/internet-services/privacy.

  INFORMACJE OGÓLNE

  Żaden przedstawiciel handlowy, agent ani pracownik Apple nie jest upoważniony do dokonywania jakichkolwiek zmian, rozszerzeń lub uzupełnień w postanowieniach niniejszej gwarancji. Uznanie któregokolwiek z postanowień niniejszej gwarancji za niezgodne z prawem lub niewykonalne nie naruszy i nie ograniczy zgodności z prawem ani wykonalności pozostałych jej postanowień. Niniejsza gwarancja podlega przepisom prawa kraju, w którym dokonano zakupu Produktu Apple i zgodnie z tym prawem jest interpretowana. Spółka Apple jest wskazana na końcu gwarancji według podziału na kraj lub region, w którym dokonano zakupu Produktu Apple. Gwarantem w ramach niniejszej gwarancji jest spółka Apple lub jej następca prawny.

  INFORMACJE W TRYBIE ONLINE

  Więcej informacji na wskazane poniżej tematy można znaleźć w Internecie:

  • Informacje na temat wsparcia międzynarodowego
  • Autoryzowani Dystrybutorzy
  • Autoryzowani Serwisanci Apple support. com/kb/HT1937 | support. com/kb/HT1434
  • Sklepy Detaliczne Apple
  • Wsparcie i Obsługa Apple
  • Bezpłatna Pomoc Techniczna Apple

  PODMIOT ODPOWIEDZIALNY ZA REALIZACJĘ GWARANCJI WG REGIONU LUB KRAJU ZAKUPU

  Region/Kraj ZakupuAppleAdres
  Europa, Bliski Wschód i AfrykaWszystkie krajeApple Distribution InternationalHollyhill Industrial Estate Hollyhill, Cork, Republic of Ireland

 • Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik użytkownika i informacje o gwarancji Electrolux Ehgl30x